Polub www.jarocin.net na


Spartanie w reprezentacji narodowej

Krystian Goździaszek wziął udział w zgrupowaniu kadry narodowej do lat 18, a Szymon Krzyżaniak i Mateusz Giel prezentowali swoje umiejętności w barwach reprezentacji wielkopolski podczas Ogólnopolskiej Konsultacji Kadr Wojewódzkich Młodzików.

Krystian oraz Maciej Żarczyński otrzymali powołanie od trener Krzysztofa Okapy po dobrym występie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, na której kadeci Sparty zajęli szóste miejsce. Niestety Maciej nie mógł wziąć udział w zgrupowaniu, które odbyło się w Ciechanowie ze względu na kontuzję barku. – Podczas obozu dużo pracowaliśmy nad wariantami ofensywnymi, poprawą techniki oraz właściwym poruszaniem się po boisku. Nie zabrakło również treningów motorycznych, głównie na siłowni, dlatego zgrupowanie można uznać za dość ciężkie. Każdy wiedział, jednak o co walczy, więc nie było miejsca na odpuszczanie. – powiedział po powrocie Krystian Goździaszek.


Szymon i Mateusz otrzymali natomiast powołanie od Tomasza Kapustki, opiekuna reprezentacji województwa wielkopolskiego na Ogólnopolską Konsultację Kadr Wojewódzkich Młodzików, która odbyła się w Puławach w dniach 4 – 11 sierpnia. Pod okiem trenerów z całej Polskie ćwiczyło prawie stu zawodników. Młodzi rugbiści trenowali dwa razy dziennie oraz uczestniczyli w grach wewnętrznych. Była to także dobra okazja do zaprezentowania się trenerom kadry narodowej do lat 16, którzy przyglądali się umiejętnościom potencjalnych reprezentantom kraju.

Źródło: Rugby Klub Sparta Jarocin

 

Tematy: sport rugby SPARTA

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

Wydarzenia sportowe

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.