Polub www.jarocin.net na


Czy będą rekordowe zbiory?

Choć w tym roku możemy mieć rekordowy zbiór jabłek to wcale nie oznacza, to że że będzie to dobry rok dla sadowników. Po zeszłorocznym największym w historii eksporcie jabłek do Rosji w tym roku możemy mieć problem ze zbytem. Choć do zbiorów jeszcze daleka droga to sadownicy już martwią się co będzie się działo za kilka miesięcy.

20 listopada - rocznica konwencji o prawach dziecka i początek konkursu europejskiego

Z okazji 20. rocznicy podpisania Konwencji o prawach dziecka w dniu 20 listopada rusza czwarta edycja młodzieżowego konkursu na plakat, w tym roku pod hasłem "Narysuj mi prawo !".

 

Nie trzeba czekać na państwo

W społeczeństwie zachodnim coraz bardzie wygodnym i jednocześnie podporządkowanym ideałowi państwa dobrobytu socjalnego ("to nam się należy") koncepcja ?odpowiedzialności obywatelskiej? Zatraca powoli wartość. Wszelka aktywność społeczna, która za dawnych czasów podejmowana była przez ludzi lokalnie jest teraz monitorowana i organizowana przez państwo.

Demokracja bezpośrednia po polsku

Kilka dni temu w Sejmie odbyła się burzliwa debata. Co wywołało tak silne emocje parlamentarzystów? Projekt ustawy przywracający 6-go stycznia (Święto Trzech Króli) dniem wolnym od pracy. Pozornie nic nadzwyczajnego, kolejny dzień parlamentarnych zmagań posłów. Warto jednak zauważyć, że przedmiotem dyskusji i głosowania jest obywatelska inicjatywa ustawodawcza, którą poparło ponad 700 tys. Polaków - moim zdaniem liczba imponująca.

Rozbita wewnętrznie Belgia

Czy możliwe jest to, by kolebka nowoczesnej Europy podzieliła się na dwa odrębne kraje? Jeszcze do niedawna nie do pomyślenia było, żeby w którymś z wysokorozwiniętych państw Europy dążono po podziału własnego kraju, a nawet do wyzwolenia się z ugrupowania integracyjnego, jakim jest Unia Europejska.

Portal Jarocin.NET wspiera inicjatywę "głosujmy"

Wspieramy inicjatywę "głosujmy", mającą na celu szerzenie wśród Polaków postawy obywatelskiej jaką jest głosowanie w wyborach. Ściśliej mówiąc to wzięcie udziału w głosowaniu w wyborach parlamentarnych - październik 2007r.

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.