Polub www.jarocin.net na


Na Mistrzostwach Polski poza podium

W niedzielę w Bolesławcu zakończyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Podopieczni Bartosza Włodarka zajęli szóste miejscu. OOM jest najważniejszą imprezą w sezonie. Mistrzostwa rozpoczęły się 16 lipca, a mecze finałowe rozegrano 20 lipca na stadionie w Bolesławcu.

Przez ten okres kadeci Sparty Jarocin rozegrali trzy grupowe mecze:
Sparta Jarocin - Orkan Sochaczew 10:13 (0:3)
Sparta Jarocin - Budowlani Łódź 0:66 (0:35)
Sparta Jarocin - Lechia Gdańsk 3:52 (3:19)


Pierwszy mecz był bardzo wyrównany, jednak jarocińskim rugbistom zabrakło doświadczenia w grze. Dodatkowo stres z faktu, iż był to mecz otwarcia paraliżował grę Sparta, co niestety przełożyło się na porażkę ledwie trzema punktami. W kolejnych meczach błędy w obronie formacji ataku i brak szybkiej organizacji w grze, spowodowały iż podopieczni Bartosza Włodarka musieli uznań wyższość przeciwników.
Wyniki tych spotkań zagwarantowały jedynie walkę w finale o piąte miejsce. Mecz ten rozegrano w niedzielę z Budowlanymi Lublin. W tym spotkaniu lepsi okazali się przeciwnicy pokonując jarocińskich rugbistów 15:10.
Pierwsza spotkania ułożyła się idealnie dla podopiecznych Bartosza Włodarka, którzy wyszli na prowadzenie po przyłożeniu Jacka Idzikowskiego i podwyższeniu Kacpra Włodarka. Niestety w drugiej odsłonie spotkania znacznie lepiej zaprezentowali się lublinianie i po zespołowych akcjach odrobili straty. Sparta odpowiedziała trzema punktami z rzutu karnego, ale to nie wystarczyło i Budowlani zdobyli kolejne przyłożenie ustalając tym samym wynik spotkania na 15:10.
Skład Sparty Jarocin: Gibki, Seidel, Popczyk, Nowak, Gola, Kielun, Przymusiński, Żarczyński, Włodarek, Bryll, Niedzielski, Soliński, Goździaszek, Idzikowski, Gałczyński, Orawiec, Krzyżaniak, Osełkowski.


Klasyfikacja końcowa XX OOM:
1. KS Budowlani Łódź
2. Lechia Gdańsk
3. Posnania Poznań
4. Orkan Sochaczew
5. Budowlani Lublin
6. Sparta Jarocin

 

 Źródło: Rugby Klub Sparta Jarocin

 

Tematy: sport rugby SPARTA

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

Wydarzenia sportowe

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.