Polub www.jarocin.net na


Młodzież z Jarocina oświetli szkoły z województwa!

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarocinie wzięli udział w finale ogólnopolskiego projektu edukacyjno-sportowego "Jasna szkoła - prosta sprawa!", promującego wśród młodzieży wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

Gimnazjaliści z Jarocina wygrali nowoczesne i energooszczędne oświetlenie sal lekcyjnych ufundowane przez firmę Philips - zarówno dla swojej szkoły, jak i dla innych szkół z województwa, które brały udział w projekcie.


Dzięki udziałowi w finale projektu młodzież z Jarocina wywalczyła dla swojej szkoły nowoczesne i energooszczędne oświetlenie sal lekcyjnych. Nagroda została ufundowana przez firmę Philips, z okazji 90-lecia działalności firmy w Polsce. Dzięki sukcesowi uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarocinie, szkoła z Grzymieszewa i Konina także dostanie oświetlenie. Dodatkowo firma Philips wymieni oświetlenie w 5 gimnazjach w Wielkopolsce, które brały udział konkursie wiedzy i uzyskały dużą liczbę punktów.

W projekcie wzięło udział blisko 120 gimnazjów z ponad 100 miejscowości w Polsce. Pierwszym etapem projektu "Jasna szkoła - prosta sprawa!" był konkurs wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju (ekologia, profilaktyka zdrowotna, sposoby oszczędzania energii, zasady higieny, właściwa dieta i nawyki żywieniowe). Szkoły, które najlepiej w swoim województwie wypadły w teście wiedzy, przeszły do drugiego etapu konkursu, którym był turniej piłkarski. Zawody sportowe odbyły się 17 i 18 maja w Warszawie na stadionie Pepsi Arena, jednym z najnowocześniejszych obiektów piłkarskich w Polsce. Uczestnicy rozgrywek mieli okazję skorzystać z praktycznych porad Mirosława Szymkowiaka, byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, który był Ambasadorem projektu.

Głównym organizatorem projektu "Jasna szkoła - prosta sprawa!" była firma Philips, a patronem merytorycznym projektu Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Patronami honorowymi projektu było Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerami projektu były także firmy: Pepsi Co., JAKO oraz Klub Piłkarski Legia Warszawa. Patronat prasowy nad projektem objął tygodnik "Głos Nauczycielski".

Źródło: www.jasnaszkola.pl

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.