Polub www.jarocin.net na


Gimnazjaliści z Jarocina wśród finalistów walczących o nowe oświetlenie dla szkół z województwa!

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarocinie przeszli do finału ogólnopolskiego projektu edukacyjno-sportowego "Jasna szkoła - prosta sprawa!". Młodzież będzie walczyć w turnieju piłkarskim o nagrodę główną konkursu, którą jest nowoczesne oświetlenie sal lekcyjnych. Rozgrywki sportowe odbędą się 17 i 18 maja w Warszawie pod okiem byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, Mirosława Szymkowiaka. Projekt uzyskał honorowy patronat  Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

"Bardzo się cieszymy, że udało nam się przejść do finału konkursu. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie a także uwieńczenie naszej pozalekcyjnej pracy. Na realizację zadań  projektowych poświęciliśmy  sporo wolnego czasu i wysiłku. Ten sukces jest dowodem, że warto się uczyć i pracować dodatkowo rozwijając swoje zainteresowania. Konkurs wiedzy za nami! Teraz czeka nas sprawdzenie swoich sił w turnieju piłkarskim, do którego rozpoczynamy przygotowania. Mamy nadzieję, że efekt będzie równie zadawalający, jak w turnieju wiedzy." - mówi opiekun projektu, Renata Łakoma - Mamrot.Projekt "Jasna szkoła - prosta sprawa!" ma na celu poprawę poziomu wiedzy młodzieży na temat zdrowego trybu życia, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo, połączony jest on z aktywnością fizyczną i rywalizacją sportową podczas rozgrywek w turnieju piłki nożnej.

Do finału konkursu "Jasna szkoła - prosta sprawa!", awansowało 16 szkół z województw, które zdobyły najwięcej punktów w pierwszym etapie projektu. Zgłoszone szkoły - 124 gimnazja ze 110 miejscowości w Polsce wykonywały zadania w ramach konkursu wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju (ekologia, profilaktyka zdrowotna, sposoby oszczędzania energii, zasady higieny, właściwa dieta i nawyki żywnościowe) oraz wypełniły internetowy test wiedzy.

Finał projektu "Jasna szkoła - prosta sprawa!" to turniej piłkarski, który zostanie rozegrany miedzy 17 i 18 maja 2012 r. na stadionie Pepsi Arena w Warszawie, jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. Zawodnicy 16 drużyn, które znalazły się w drugim etapie będą walczyli o nagrody, w postaci wymiany oświetlenia dla ich szkoły oraz z szkół, które w danym województwie zajęły kolejne miejsca w pierwszym etapie konkursu. Przykładowo, dzięki wygranej w turnieju piłkarskim, 8 szkół z tego samego województwa, które zajęły kolejne miejsca w konkursie wiedzy również zyska możliwość wymiany oświetlenia na to ufundowane przez Philips.

Konkurs wiedzy Jasna Szkoła - prosta sprawa! został zorganizowany przez firmę Philips Polska w ramach projektu 90 szkół na 90 lat Philips w Polsce. Ambasadorem konkursu jest były reprezentant Polski w piłce nożnej - Mirosław Szymkowiak. Patronem merytorycznym projektu jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Patronami honorowymi zaś Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerami projektu są także firma Pepsi Co., JAKO oraz Klub Piłkarski Legia Warszawa. Patronat prasowy  nad projektem objął tygodnik "Głos Nauczycielski".

Źródło: www.jasnaszkola.pl

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.