Polub www.jarocin.net na


182 drużyny z województwa wielkopolskiego zgłosiły się do Net Masters Cup 2014

182 drużyny z województwa wielkopolskiego zgłosiły się do Net Masters Cup 2014. Do tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup swój udział zgłosiło aż 2526 zespołów, czyli 10 100 osób. Z województwa wielkopolskiego zapisały się 182 drużyny.

Od 17 marca trwają eliminację on-line, które zdecydują o tym, kto dostanie się do półfinałów Olimpiady. Walka toczy się o pakiet pełnej opieki na studiach, w tym stypendium finansowe. Organizatorami konkursu są Grupa Allegro, Netia oraz Cisco. Olimpiadę wspierają merytorycznie Politechnika Poznańska oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to największy w Polsce konkurs o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie zapisów, które trwały do 12 marca, do rozgrywek zgłosiło się 2526 drużyn – w tym 182 z Wielkopolski:

42 z Poznania
13 z Kalisza
po 12 z Gniezna i Piły
po 7 z Konina i Krotoszyna
po 6 z Kępna, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa, Turka i Wielenia
po 5 z Góry nad Notecią i Trzcianki
po 4 z Grodziska Wielkopolskiego, Jarocina, Rogoźna i Złotowa
po 3 z Gostynia, Koła, Ratajów, Rokietnicy, Śremu, Wrześni i Żychlina
po 2 z Międzychodu, Rawicza, Słupcy i Witkowa
po 1 z Czarnkowa, Kościana, Oborników i Opatówka


Pierwszy etap rozgrywek trwa do 21 marca, a jego wyniki zostaną ogłoszone 4 kwietnia na stronie www.netmasterscup.pl. W trakcie eliminacji trzyosobowe drużyny, przydzielone do siedmiu okręgów, będą rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci, które ułożone zostały przez partnerów Olimpiady - 11 renomowanych uczelni wyższych.

 


Do półfinałów przejdzie po 50 najlepszych drużyn z każdego okręgu, a do Wielkiego Finału, który odbędzie się 16 czerwca, przejdą trzy najlepsze drużyny z każdego okręgu. Łącznie w Wielkim Finale wezmą udział 22 drużyny – w tym jedna, która zdobędzie „dziką kartę” w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady.

Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) dla każdego z trzech członków drużyny oraz sprzęt elektroniczny.

Partnerzy merytoryczni i organizacyjni

Organizatorami konkursu są Netia, Grupa Allegro oraz Cisco. Za ułożenie zadań konkursowych odpowiada aż 11 renomowanych, wiodących w rankingach, uczelni: Katedra Informatyki (Wydziału IEiT) Akademii Górniczo-Hutniczej, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Politechniki: Białostocka, Łódzka, Poznańska, Śląska, Warszawska, Wrocławska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nad poziomem merytorycznym czuwają także: Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej.

Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: magazyn komputerowy CHIP, serwis Spider’s Web i Wykop.pl

Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl

Harmonogram Net Masters Cup 2014:

ZAPISY DRUŻYN

13 stycznia – 7 marca 2014

 

I ETAP TESTÓW ON-LINE - ELIMINACJE

10-14 marca 2014 – weryfikacja zgłoszeń, przydzielanie terminów

17-21 marca 2014 – testy

4 kwietnia 2014 – ogłoszenie wyników

 

II ETAP TESTÓW ON-LINE - PÓŁFINAŁY

7-11 kwietnia 2014 – przydzielanie terminów

14-16 kwietnia 2014 – testy

30 kwietnia 2014 – ogłoszenie wyników

12 maja – ewentualna dogrywka dla drużyn o identycznym wyniku

 

KONKURS O „DZIKĄ KARTĘ” - CHIP

między 12 maja a 6 czerwca 2014

FINAŁ

16 czerwca 2014

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.