Polub www.jarocin.net na


Jak wybrać najlepsze konto bankowe dla firmy

Prowadząc działalność gospodarczą prędzej czy później będziesz potrzebował konta firmowego, które przyda Ci się m.in. do zlecania przelewów na rzecz ZUSu czy Urzędu Skarbowego. Za pośrednictwem tego rachunku zapłacisz również za zakupione towary i rozliczysz swoją sprzedaż.
Wspomniane konto powinno być dostosowane do prowadzonej przez Ciebie działalności, jej wielkości oraz tego czy masz jakieś dodatkowe wymagania związane z posiadaniem rachunku firmowego (np. osobisty doradca, darmowa księgowość etc).

 Inne bowiem kryteria wyboru konta będzie miał właściciel dużej, osiągającej wysokie obroty firmy, inne zaś ktoś, kto prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. O tym jak wybrać najlepsze konto dla biznesu, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego przedsiębiorcy opowiadają eksperci z serwisu pożyczkaGo.pl

Co wziąć pod uwagę wybierając konto firmowe
Największą popularnością wśród osób mających działalność gospodarczą cieszą się te konta bankowe, które wiążą się z zerowymi opłatami za prowadzenie rachunku. Istotne jest także i to, by założone przez nas konto firmowe umożliwiało jak najprostsze dokonywanie wszystkich przelewów związanych z prowadzaniem własnego biznesu. W związku z tym wybierając konto należy zwrócić uwagę m.in. na to ile przelewów i na jaką kwotę możemy wykonać miesięcznie bez dokonywania dodatkowych opłat (dotyczy to również przelewów ekspresowych i tego czy w ramach oferty danego banku przysługuje nam ich określona darmowa ilość czy też za każdy z nich będziemy musieli zapłacić).

Czym jeszcze kierować się wybierając konto bankowe dla firmy? Prócz wspomnianej już wysokości opłat należy również uwzględnić dodatkowe korzyści wynikające z posiadania rachunku w tym, a nie innym banku (niektóre banki oferują np. premie za założenie konta firmowego pod warunkiem, że wcześniej nie było się ich klientem), rankingi i opinie użytkowników. Do dwóch ostatnich jak radzą eksperci z PożyczkaGo dobrze jest podchodzić z pewną dozą ostrożności, gdyż nigdy do końca nie wiemy, która ze znajdujących się w sieci opinii jest zdaniem realnego użytkownika, a która zaś reklamą czy działaniem konkurencji.

Konto za zero? Tak, ale pod pewnymi warunkami!
Jak już powiedzieliśmy dla kogoś, kto prowadzi własny biznes (zwłaszcza jeśli jest początkującym przedsiębiorcą) liczy się każda złotówka. Niewiele jest na rynku zupełnie darmowych kont dla firm na szczęście jednak większość banków oferuje zwolnienie z opłat za jego prowadzenie po spełnieniu określonych warunków jak np. płacenie kartą, określona wysokość przelewów, określone obroty, określone miesięczne saldo czy regularne wpływy. Dlatego wybierając konto firmowe i chcąc jak najmniej zapłacić za jego prowadzenie należy uważnie zapoznać się z tabelą opłat i prowizji i zastanowić się nad tym czy jesteśmy w stanie spełnić stawiane przez bank warunki. Jeśli te przekraczają nasze możliwości finansowe, to w takim przypadku warto poszukać innego banku, którego oferta będzie bardziej dopasowana do naszych potrzeb i kondycji finansowej przedsiębiorstwa.

Co istotne większość banków nagradza aktywnych użytkowników, co oznacza, że im częściej korzystasz z firmowego konta, im więcej przelewów zlecasz i im więcej transakcji dokonujesz, tym mniej zapłacisz za jego prowadzenie. Dlatego też inne (mniejsze) koszty związane z posiadaniem rachunku bankowego poniesie właściciel dużej firmy, a inne przedsiębiorca, który rzadko korzysta z karty debetowej i wykonuje jedynie kilka przelewów miesięcznie. Stąd też wybierając konto dla swojej firmy weź pod uwagę i to jak często będziesz go używał.

Kolejna sprawa to opłaty i prowizje pobierane przez bank przy normalnym korzystaniu z rachunku firmowego. Zapoznaj się z tym, ile zapłacisz za wykonywanie przelewów, wypłaty gotówkowe czy wypłaty w oddziałach banku. Oczywiście idealną sytuacją jest taka, gdzie każda z tych opcji jest darmowa i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Tym na co warto uważać przy zakładaniu konta firmowego jest fakt, że niektóre banki limitują liczbę darmowych przelewów w miesiącu, inne zaś pobierają dodatkowe opłaty za kody sms służące do potwierdzenia transakcji. Jeśli wiesz, że będziesz wykonywał wiele operacji finansowych w ciągu miesiąca, to uważnie przelicz to, ile przyjdzie Ci za to zapłacić. Na szczęście jednak przelewy do ZUSu i Urzędu Skarbowego w większości banków są darmowe.

Uwaga!
Znaczna część kont firmowych jest darmowa jedynie przez jakiś czas (np. 12 miesięcy) w okresie trwania promocji. Po jej zakończeniu bank zazwyczaj pobiera od klienta stałą opłatę za prowadzenie rachunku (wynosi ona od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie). Dlatego jeśli zdecydujesz się skorzystać z takiej promocji zwróć uwagę na to, jak długo będziesz mógł cieszyć się darmowym prowadzeniem konta i na to ile po zakończeniu tego okresu zapłacisz za korzystanie z niego – podpowiadają specjaliści z PożyczkaGo.

Wybierz bank, który jest dostępny dla swoich klientów
Kolejna kwestia to dostęp do rachunku bankowego – ten powinien być jak najłatwiejszy, co przekłada się m.in. na to, ile bank ma „swoich” bankomatów w Polsce i czy pobiera opłaty za korzystanie z tych, które do niego nie należą.

Wybierając konto firmowe dla swojego biznesu warto przyjrzeć się dostępności innych oferowanych przez bank produktów finansowych, które z czasem mogą nam się przydać. Mowa tu m.in. o kredytach czy pożyczkach z których być może kiedyś zechcemy skorzystać. Te mając konto firmowe w danym banku dobrze jest móc uzyskać bez zbędnych formalności i zaświadczeń.

Co jeszcze wziąć pod uwagę? Kanały dostępu do konta, gdzie sprawdza się zasada, że im prościej (oczywiście przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa), tym lepiej. Bankowość elektroniczna to dziś coś, co oferuje praktycznie każdy bank, podobnie jak dostęp do aplikacji mobilnej z poziomu której możemy zarządzać swoimi finansami. Nim zdecydujesz się na konto w danym banku dowiedz się, ile możesz w nim załatwić (np. zaciągnąć kredyt czy założyć konto oszczędnościowe) przez Internet.

Rada na koniec? Wybierając konto firmowe zwróć uwagę na wszystkie omówione przez nas szczegóły i na to, ile przyjdzie Ci realnie zapłacić za jego prowadzenie. Nie ufaj również ślepo reklamom i wszystkiemu, co przeczytasz, gdyż nawet najlepsza na świecie reklama jest niewiele warta jeśli nie przekłada się na rzeczywiste udogodnienia dla klientów.

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.