Polub www.jarocin.net na


Ubezpieczenia turystyczne - co musisz o nich wiedzieć?

Ubezpieczenia turystyczne to niezwykle ważny element zabezpieczenia finansowego dla każdej osoby, która wyjeżdża na wakacje za granicą. Dzięki nim nawet wypadek czy inne nieszczęśliwe zdarzenie, które wymaga interwencji lekarskiej nie będzie dla poszkodowanego obciążeniem finansowym.


Do czego służy polisa turystyczna
Pobyt na wakacjach za granicą wiąże się z tym, że turysta nie podlega w miejscu pobytu darmowemu, państwowemu ubezpieczeniu medycznemu. Takie ubezpieczenie dostępne jest wyłącznie dla osób, które w danym kraju opłacają składki zdrowotne czy to z tytułu zatrudnienia, samozatrudnienia czy też z tytułu bycia zarejestrowanym bezrobotnym lub osobą ubezpieczoną przy partnerze (żonie/mężu). W większości krajów europejskich mamy prawo do częściowej ochrony medycznej, ale refundowane są te najbardziej podstawowe usługi ratujące zdrowie i życie - za resztę trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

1638 1l


Brak ubezpieczenia skutkuje tym, że w razie interwencji medycznej, osoba leczona musi z własnych pieniędzy pokryć koszty tego działania. W przypadku pobytu za granicą dodatkowym utrudnieniem jest też kwestia rozliczenia w różnorodnych walutach. Gdy złotówka jest słabsza na rynku walutowym, wówczas takie działania okazują się droższe, a gdy złotówka jest mocniejsza, to te działania są tańsze.

Wszelkie usługi medyczne za granicą są bardzo kosztowne. Operacja może kosztować od kilku tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku zabiegów zawsze też konieczna jest hospitalizacja, która kosztować może kilkaset złotych za jeden dzień. Tygodniowy pobyt w szpitalu spowoduje, że koszt urośnie do kilku tysięcy złotych. Jeżeli do tego dojdą drogie badania, konsultacje medyczne i dodatkowe usługi, jak np. zakup leków czy rehabilitacja, koszt całego pobytu w szpitalu może sięgnąć nawet stu tysięcy złotych.

Jeżeli poszkodowany potrzebował wcześniej transportu medycznego, konieczna była karetka, helikopter czy podjęcie akcji ratunkowej, to za to również trzeba będzie zapłacić. Koszty rosną, a kwota może przekroczyć nawet zdolność kredytową poszkodowanego. I właśnie na takie sytuacje potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne. Jeżeli polisa obejmuje akcje ratunkowe, hospitalizację czy operacje, to każde z tych zdarzeń zostanie opłacone przez ubezpieczyciela.

Właśnie ze względu na zastosowanie ubezpieczenie turystyczne powinno być bardzo starannie wybrane i przemyślane. Warto przeanalizować

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.