Polub www.jarocin.net na


Korepetycje dla dziecka.

Online czy z nauczycielem w domu?
Prywatne lekcje stają się coraz bardziej popularne. Co więcej, z danych statystycznych przeprowadzonych w 2016 roku wynika, iż co drugi uczeń w Polsce korzysta z dodatkowej pomocy w nauce. Przed zapisaniem się na konkretne zajęcia należy podjąć decyzję w jakiej formie mają być one prowadzone. Do wybory mamy lekcje z korepetytorem w domu lub zajęcia prowadzone Online. Warto mieć na uwadze, iż tego rodzaju wydatki mogą stanowić duże obciążenie dla domowego budżetu i zgromadzonych wcześniej oszczędności. Jaki zatem sposób nauczania wybrać? Oto kilka praktycznych wskazówek od eksperta Mikrorata.pl.


Rok szkolny jest dla rodziców okresem, który wiąże się z koniecznością ponoszenia wielu wydatków. Decyzja o zapisaniu dziecka na korepetycje oraz różnego rodzaju inne pozalekcyjne zajęcia musi być bardzo dobrze przemyślana. Warto jest inwestować w sferę zainteresowań swojej pociechy oraz na różne sposoby ułatwiać jej proces przyswajania nierzadko bardzo trudnej wiedzy. Nie należy przy tym zapominać, iż zajęcia pozalekcyjne, w zależności od ich rodzaju i częstotliwości, mogą być sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Czym się kierować przy wyborze odpowiednich zajęć, aby nasz domowy budżet na tym nie ucierpiał?

Korepetycje – dobre czy złe rozwiązanie?
W dzisiejszych czasach korepetycje stały się powszechną formą nauczania. Co więcej, na tego rodzaju rozwiązanie decydują się nie tylko rodzice, których dzieci mają spore trudności z opanowaniem konkretnego materiału, ale również uczniowie zdolni i bardzo ambitni - ich głównym celem jest rozwijanie zdobytych wcześniej umiejętności.

Kolejną istotną zaletą prywatnych lekcji jest fakt, iż uczęszczanie na tego rodzaju zajęcia ułatwia szybsze usystematyzowanie przyswojonej wcześniej wiedzy. Co więcej, podczas prowadzonych zajęć tempo nauki zawsze jest odpowiednio dostosowane do indywidualnych możliwości ucznia. Nieodłącznym elementem gwarancji postępów w nauce jest także samodzielna praca dziecka i jego stopień zaangażowania w naukę. Korepetytor nie powinien wykonywać zadań za swojego ucznia. Wówczas tego rodzaj nauka nie będzie miała najmniejszego sensu. Co więcej, nie będzie ona przynosiła zamierzonych efektów i w związku z tym, wyniki w nauce nie muszą być wcale lepsze.

Jako rodzic, powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na skrupulatną naukę swojego dziecka, ale również na systematyczność. Pamiętaj! Od właściwej dyscypliny zależy sukces nauczania.

Online czy stacjonarnie?
Rozwój technologii i cyfryzacji spowodował wygenerowanie się wielu nowoczesnych form dodatkowego nauczania. Bardzo dużą popularnością cieszą się zajęcia prowadzone online, nazywane e-korepetycjami. Nauka odbywa się wówczas za pośrednictwem specjalnego komunikatora. Tego rodzaju sposób nauczania pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również cenny czas. Co więcej, podczas prowadzonych zajęć dziecko cały widzi swojego nauczyciela i wykonuje jego polecenia. E-korepetycje są bardzo skutecznym i atrakcyjnym sposobem nauczania. Nauczyciele zazwyczaj przesyłają różnego rodzaju linki, które zawierają odpowiednie materiały bardzo pomocne w nauce. Zapłata za tego rodzaju zajęcia również może odbywać się przez Internet. Sam widzisz ile możliwości i udogodnień daje ci dostęp do Internetu. Co więcej, sposób prowadzenia zajęć przez Internet z pewnością będzie bardziej atrakcyjny od standardowych zajęć z nauczycielem w domu. Możliwość wysyłania prac domowych na maila oraz odwiedzanie różnego rodzaju stron edukacyjnych sprawi, iż twoja pociecha nigdy więcej nie będzie już zmuszała się do nauki.

Koszt zajęć.
Opłacenie 10-miesięcznych zajęcia dla dziecka jest dość dużym wydatkiem. Jeśli Twoja pociech będzie potrzebowała pomocy również z innych przedmiotów, koszt znacznie wzrośnie. Najwyższe koszty generują zajęcia z języków obcych. Godzina zegarowa zajęć to wydatek od 30 do 60 złotych. Zależy to głównie od kwalifikacji i doświadczenia osoby prowadzącej zajęcia. Jeśli będzie to student, koszt będzie znacznie niższy. Profesjonalista może zażyczyć sobie nawet 70 zł za godzinę zegarową. Najdroższą opcją będą zajęcia w szkole języków obcych. Semestr nauki może kosztować ponad 2 000 złotych.

Warto mieć na uwadze, iż na tego rodzaju zajęciach nie można oszczędzać. Nie ma sensu inwestować w lekcje podczas, których nauczyciel niczego nie będzie wymagał od ucznia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zorientuj się jakie metody nauczania wykorzystuje wybrany przez Ciebie korepetytor. Powinny być one nie tylko różnorodne, ale również zachęcające do dalszej nauki i współpracy. Dzięki takim działaniom nauka będzie przynosiła zamierzone rezultaty i efekty. Pamiętaj! Dopytaj nauczyciela o jego doświadczenie zawodowe.

Jak często?
To od rodzica, jak i potrzeb dziecka zależy ilość zajęć w poszczególnych tygodniach. Decydując się na współpracę z profesjonalistą, na przykład dwa razy w tygodniu, zapłacisz aż 140 złotych. Koszt zajęć prowadzonych przez studenta będzie znacząco niższy. Możesz zaoszczędzić aż połowę wyżej wymienionej kwoty. Nie zmienia to faktu, iż koszt całorocznej nauki może wynosić nawet 3-4 tysięcy złotych.

Jeśli w danym momencie nie posiadasz odpowiedniej ilości gotówki na opłacenie dodatkowych zajęć, rozważ możliwość zaciągnięcia krótkoterminowej pożyczki online. W takim wypadku warto jest zapoznać się z ofertami obecnych na rynku pozabankowych instytucji. Miej na uwadze, iż nie warto jest zaciągać pożyczki w banku, ponieważ czas oczekiwania na jej przyznanie może przeciągać się nawet do kilku miesięcy. Co więcej, dopełnienie formalności wymaga dostarczenia bardzo dużej ilości dokumentów i różnego rodzaju zaświadczeń

W tej sytuacji najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie w https://mikrorata.pl/ krótkoterminowej pożyczki pozabankowej na dogodnych i jasnych warunkach, którą możesz wziąć bez wychodzenia z domu. Do jej zrealizowania wystarczy kilka kliknięć. Nie ma tu zbędnych formalności. Wystarczy tylko wypełnić krótki wniosek online. Przy tego rodzaju pożyczkach jest możliwość rozłożenia jej na dogodne dla siebie raty. Pieniądze zostaną przesłane na twoje konto w bardzo krótkim czasie. Już po kilku dniach będziesz mógł zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia.

Inwestuj w przyszłość swojego dziecka!

Weronika Lechańska

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.