Polub www.jarocin.net na


Jak odpowiedzialnie korzystać z karty kredytowej?

Karta kredytowa to łatwodostępne i wygodne narzędzie dla osób, które potrafią dobrze zarządzać swoimi finansami. Dla niektórych jest synonimem luksusu i prestiżu. Jednak umówmy się: nie każdy jest na tyle odpowiedzialny i kontrolujący swoje zachcianki, aby mógł bezpiecznie korzystać z tego rozwiązania.

Dlatego też, zanim zdecydujemy się na kartę kredytową, powinniśmy upewnić się, czy będziemy w stanie poradzić sobie z tą wolnością finansową.

1637 1l

Ile kosztuje dług na karcie kredytowej?
Każdy, kto chce być użytkownikiem karty kredytowej, powinien zapoznać się z podstawowymi terminami. Jednym z nich jest okres rozliczeniowy, czyli czas, w którym możemy wydawać pieniądze z karty, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Czas ten obejmuje 30 lub 31 dni i jest ustalony przez bank. W tym okresie można aktywnie korzystać z karty, dokonując zakupów i płacąc kartą właśnie.

Drugi termin to okres spłaty, w czasie którego, jak sama nazwa wskazuje, powinniśmy spłacić swoje zadłużenie. Warto pamiętać, że jeśli w ciągu 54 dni od chwili zakupu spłacimy pożyczoną kwotę, nie zapłacimy żadnych odsetek.

Co w sytuacji, gdy spóźnimy się ze spłatą, a więc spłacimy kartę po 54 dniach? Otóż zostaną nam naliczone odsetki.

Co, jeśli nie jesteśmy w stanie spłacić zobowiązania na karcie?
Na spłatę kwoty minimalnej decydujemy się zazwyczaj wtedy, gdy nie mamy środków na całkowitą spłatę zobowiązania. Jeśli nie będziemy w stanie poradzić sobie ze swoim zobowiązaniem, odsetki z każdym dniem będą narastać.

Łatwość uzyskania karty kredytowej powoduje, że osoby niezdyscyplinowane finansowo mogą łatwo wpaść w spiralę długów. Warto więc mieć świadomość, w jaki sposób właściwie z niej korzystać.

Czym jest oprocentowanie karty kredytowej?
Oprocentowanie kart jest wysokie i przez to należy raczej do mniej korzystnych form pożyczki. Czasem warto zerknąć na inne formy pożyczkowania, na przykład na ranking pożyczek na raty bezpiecznechwilowki.pl.

Jeśli rezygnujemy z karty, powinniśmy skontaktować się z naszym bankiem i wypowiedzieć umowę korzystania z karty kredytowej.

Kiedy opłaca się korzystać z karty kredytowej?
  po pierwsze, gdy spłacamy swoje zobowiązania terminowo – okres bezodsetkowy trwa zazwyczaj 54 dni;
  po drugie, gdy trzymamy się limitu na karcie;
  po trzecie – gdy inwestujemy pieniądze na giełdzie i spłacamy kartę w odpowiednim czasie.

Gdy spełnimy te trzy warunki, może się okazać, że karta kredytowa jest najkorzystniejszą formą pożyczki. Warto jednak pamiętać, aby nie wypłacać za jej pomocą gotówki w bankomatach. Należy traktować ją jak swego rodzaju formę kredytu krótkoterminowego.

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.