Polub www.jarocin.net na


Siłownia z trenerem czy bez?

Ostatnie dwa lata to czas wyjątkowego wzrostu zainteresowania uprawianiem sportów przez zwykłych ludzi. Oprócz biegania, które stało się poniekąd sportem narodowym, na popularności zyskują też kluby fitness i standardowe siłownie. Zanim jednak zaczniesz korzystać szczególnie z usług wyspecjalizowanych miejscy zastanów się czy, aby na pewno dasz rade sam poprawnie i skutecznie korzystać z klubów fitness i siłowni.

Przed rozpoczęciem treningów warto zastanowić się nad kilkoma aspektami. Jeśli jesteś już doświadczony w treningach i przykładowo wracasz do ćwiczenia po przerwie istotnym będzie dobór profesjonalnych odżywek. Jest wiele sklepów polskich i zagranicznych oferujących wyspecjalizowany produkty dla kulturystów. Wśród zagranicznych sklepów dużym uznaniem cieszy się Basicstero. Na lokalnym rynku, praktycznie każdy większy sklep czy to stacjonarny czy internetowy może się pochwalić szerokim asortymentem.

Siłownia z trenerem czy bez?


Jeśli jednak zaczynasz przygodę z treningiem siłowym dobór odżywek będzie sprawą drugorzędną. Zanim zakupisz jakieś suplementy zastanów się nad tym jaki plan treningowy chcesz wdrożyć. Korzystając z siłowni może modelować swoje ciało na kilka sposobów. Wielu osobom zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów, dlatego też dla nich idealnym rozwiązaniem będzie tak zwany trening cardio. Trening ten wpływa pozytywnie na ogólną kondycję i pozwala na zmniejszenie wagi. Taki trening jest też stosunkowo bezpieczny nawet dla początkujących osób.

Drugim rodzajem treningów, które możesz wybrać na siłowni to ćwiczenia mające na celu budowę masy mięśniowej. Proces ten jest zdecydowanie trudniejszy bardziej mozolny. Więcej informacji na temat budujmase znajdziesz w wielu fachowych publikacjach. Jeśli jednak nie chcesz ryzykować swojego zdrowia zastanów się nad skorzystaniem z pomocy fachowego trenera. Niegdyś profesjonalny plan treningowy zarezerwowany tylko dla sportowców dostępny jest praktycznie dla każdego zainteresowanego. Za odpowiednią opłatą każdy ćwiczący może stać się posiadaczem indywidualnego planu treningowego, a pod okiem trenera personalnego postępy widoczne są gołym okiem.

Dobry plan treningowy realizowany wraz z trenerem, odpowiednie dobrane odżywki i systematyczność dają spore szanse na osiągnięcie dobrych wyników wszystkim ćwiczących. Pamiętaj, że sport to zdrowie. Jeśli nie chcesz płacić, a zależy Ci na zdrowiu i kondycji zawsze możesz iść po prostu pobiegać. Jak widać przez pozycjonowanie stron również i tematy związany z bieganiem zyskują coraz bardziej na popularności.

Komentarze  

0 #1 Artur Lubiński 2017-06-22 11:35
wydaje mi się, że indywidualny program sprawdza się u sportowców i osób, które chcą zrzucić parę kg. ja nigdy nie korzystałem z takiej pomocy, a efekty widać : )
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.