Polub www.jarocin.net na


Precedensowy wyrok - komunikat prasowy

Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał dzisiaj wyrok w sprawie naruszenia dóbr osobistych gminy Jarocin przez Piotra Piotrowicza, redaktora naczelnego "Gazety Jarocińskiej" Zobowiązał tym samym redakcję do publikacji oficjalnych przeprosin na łamach gazety.

 W sierpniu 2006 roku Piotr Piotrowicz zamieścił w "Gazecie Jarocińskiej" Felieton Tu wszystko gra, w którym sugerował niedopełnienie przez gminę obowiązków szczególnej staranności o mienie gminy przy zakupie terenów rekreacyjno-sportowych. Gmina Jarocin odpowiedziała na zarzuty złożeniem doniesienia do sądu w sprawie naruszenia dóbr osobistych. Sprawa, po kolejnych odwołaniach, trafiła do Sądu Najwyższego, który skierował ją do ponownego rozpatrzenia przez niższej sąd instancji. Dzisiejszy wyrok Sądu Okręgowego w Kaliszu stanowi precedens w skali kraju. Pierwszy raz gmina jako powód wygrała proces o ochronę dóbr osobistych.

 


- Jako przedstawiciel i mieszkaniec gminy, jestem zadowolony z wyroku jaki zapadł w sądzie - mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. - Pokazuje on, iż media nie powinny nadużywać swoich możliwości i swojej władzy. Publikowanie nieprawdziwych informacji może zaszkodzić gminie i spowodować na przykład wycofanie się inwestorów - dodaje A. Pawlicki.
 

Piotr Piotrowicz, na mocy wyroku, ma opublikować na pierwszej stronie "Gazety Jarocińskiej" przeprosiny skierowane do mieszkańców gminy. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Źródło: ARW Image Pubic Relations

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.