Polub www.jarocin.net na


Piętnastoletnia Marta Kielar z Góry koło Jarocina otrzymała stypendium dla dzieci wybitnie uzdolnionych

Piętnastoletnia Marta Kielar z Góry koło Jarocina otrzymała stypendium dla dzieci wybitnie uzdolnionych. 15 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Bank Zachodni WBK już po raz trzeci wręczył stypendia naukowe szczególnie uzdolnionym dzieciom z  całej Polski. Marta była jednym z 46 dzieci, którym wręczono stypendia.

Marta otrzymała stypendium w kategorii sztuka. Dziewczynka zdobyła nagrodę w XII Ogólnopolskim Konkursie - "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką  dawną" - Kalisz 2007, III nagrodę w VII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym i Plastycznym - "Miłość do człowieka w nauczaniu Jana Pawła  II" - Wadowice 2007. Pasją Marty jest urządzanie wnętrz. Ma mnóstwo determinacji, aby łączyć obowiązki szkolne z domowymi oraz angażować się w prace szkolnego kółka plastycznego.
 


Programu Pomocy Stypendialnej, dzięki któremu Marta otrzymała wsparcie  finansowe, jest częścią szerszej akcji społecznej BZWBK - znanej jako Bank Dziecięcych Uśmiechów.
Program ma charakter konkursu. Mogą wziąć w nim udział dzieci w wieku od 10 do 16 lat, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz młodzież ponadgimnazjalna w wieku 16-18 lat, którzy osiągają bardzo dobre i dobre wyniki w nauce oraz odznaczają się wybitnymi zdolnościami w jednej z następujących dziedzin: nauka, sztuka (muzyka, plastyka, fotografia) lub sport. Są finalistami lub laureatami konkursów przedmiotowych, olimpiad, lub w inny sposób udokumentują swoje szczególne osiągnięcia.
Stypendia przyznawane są na okres roku szkolnego (10 miesięcy), przy czym otrzymanie stypendium w danym roku nie wyklucza możliwości przyznania go również w latach kolejnych.
W ramach Programu Pomocy Stypendialnej przyznano w ciągu ostatnich trzech lat w sumie 99 stypendia na łączną kwotę ok. 300 000 złotych.

 
Informacje przesłała Pani Magdalena Ogrzebacz - Office Manager.<br>

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.