Polub www.jarocin.net na


Sparta na Mistrzostwach Polski

Kadeci Sparty Jarocin w minioną niedzielę na stadionie Jarocin Sport rozegrali ostatni eliminacyjny mecz, który zapewnił drużynie awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w rugby 15.

Tym razem jarocińscy rugbiści gościli Juvenię Kraków. Podopieczni Bartosza Włodarka ani razu nie pozwolili wejść przeciwnikom na swoje pole punktowe, natomiast ich akcje z minuty na minutę były coraz efektowniejsze. Nie zawiedli się kibice, którzy przyszli na niedzielny mecz. Gospodarzekontrolując przebieg meczu i prowadząc niemalże całe spotkanie pewnie wygrali 48:0.


- Bardzo dobra gra w pierwszej połowie pozwala z nadzieją patrzeć na turniej finałowy. W drugiej połowie było więcej pracy w obronie i cieszę się, że mimo błędów zachowaliśmy czyste konto z tyłu i potrafiliśmy ze swojego pola obronnego wyprowadzać skuteczne kontry. Do Olimpiady został jeszcze miesiąc, a więc sporo czasu które chcemy dobrze przepracować i wrócić do Jarocina z medalem Mistrzostw Polski – mówił po meczu trener jarocińskich kadetów, Bartosz Włodarek.
Ogólnopolska Olimpiad Młodzieży odbędzie się od 15-19 lipca w Bolesławcu. Z fazy grupowej oprócz Sparty Jarocin na Mistrzostwa Polski pojedzie drużyna z Łodzi.


Punkty zdobyli:
  D. Przymusiński 10,
  J. Idzikowski 10,
  K. Włodarek 6,
  J. Niedzielski 5,
  M. Bryll 5,
  M. Żarczyński 5,
  J. Seidel 5,
  K. Gałczyński 2.

Skład Sparty Jarocin:

Oskar Gibki, Jakub Seidel, Dominik Przymusiński, Adrian Chodorski, Jędrzej Niedzielski, Paweł Osołkowski, Tobiasz Nowak, Maciej Żarczyński, Kacper Włodarek, Marcin Bryll, Szymon Krzyżaniak, Michał Soliński, Krystian Goździaszek, Jacek Idzikowski, Konrad Gałczyński, Karol Bobek.

 

Źródło: Rugby Klub Sparta Jarocin

Fot. Anna Dziennik

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

Wydarzenia sportowe

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.