Polub www.jarocin.net na


Niedziela z Pucharem Wielkopolski

W minioną niedzielę do Jarocina przybyły drużyny z całej Polski, by zmierzyć się w trzech kategoriach: miniżak, żak oraz młodzik. Turniej współfinansowany był ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Zawody zostały rozegrane na boisku spółki Jarocin Sport. Najmłodsi zwodnicy w kategorii miniżak rozegrali turniej w formie rugby tag, czyli bezkontaktowej odmiany gry w rugby. Zawodnicy z kategorii młodzik, rozgrywki toczyli w 7-osobowym składzie, by sprawdzić się przed wyjazdem do Sosnowca, gdzie 1 czerwca odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dla jarocińskich zawodników w wieku 10 i 11 lat, była to kolejna okazja do sprawdzenia swoich sił, które szlifowali podczas akcji „Rugby tag w Szkołach”. Spartanie swój występ w Pucharze Wielkopolski mogą zaliczyć do udanych.  Miniżacy oraz młodzicy zajęli trzecie miejsce, z kolei zawodnicy w kategorii żak wrócili do domu ze złotem. 


Pogoda dopisała, na trybunach zasiadło wielu kibiców „jajowatej piłki” oraz przybyły całe rodziny, by dopingować młodych rugbistów podczas sportowych zmagań. Po zakończeniu turnieju, kibice oraz zawodnicy zostali zaproszeni na wspólne grillowanie, którego sponsorem był market Intermarche Jarocin. 
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety ufundowane przez Powiat Jarociński, Gminę Jarocin oraz spółkę Zakład Gospodarki Odpadami. Dla najlepszych drużyn przewidziano medale oraz statuetki, które wręczył Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak oraz prezes spółki Jarocin Sport Leszek Mazurek.

 

"Cieszy mnie wysoka frekwencja wśród drużyn w kategorii miniżak oraz dobra postawach naszych najmłodszych podopiecznych. Po kilku latach powróciliśmy do pierwotnej formuły rozgrywania wszystkich spotkań na jednym boisku. Myślę, że formuła się sprawdziła i dzięki temu udało nam się przy pięknej pogodzie zorganizować prawdziwy piknik rugby dla całych rodzin. Chciałbym pogratulować również debiutantom, czyli drużynie Husarii Kalisz, która jest raczkującym klubem i zadebiutowała w rozgrywkach dzieci właśnie w Jarocinie." - powiedział na zakończenie turnieju sekretarz zarządu Rugby Klubu Sparta Jarocin Mateusz Boruta.


Końcowa klasyfikacja

Miniżak:
  1. SP 5 Poznań
  2. BBRC Łódź
  3. Sparta Jarocin
  4. Husaria Kalisz
  5. Posnania Poznań


Żaki:
  1. Sparta Jarocin
  2. BBRC Łódź


Młodzik:
  1. Koziołki Biskupice
  2. BBRC Łódź
  3. Sparta Jarocin
  4. Posnania Poznań

 

Źródło: Rugby Klub Sparta Jarocin

Fot. Anna Dziennik

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

Wydarzenia sportowe

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.