Polub www.jarocin.net na


Mleczny Konwój w Jarocinie w ramach kampanii „Stawiam na mleko!”

W piątek, 5 czerwca w godzinach 14.00-17.00 na Rynku w Jarocinie odbyły się imprezy z udziałem Mlecznej Ekspedycji zaplanowane w ramach programu „Stawiam na mleko!” – ogólnopolskiej kampanii informacyjno-promocyjnej mleka i produktów mlecznych, realizowanej przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich, przy współpracy
z Agencją Rynku Rolnego.

 


Mleczna Ekspedycja składała się ze specjalnego Trucka Mlecznego, którego celem jest dotarcie do blisko 450 szkół w 108 miastach w całej Polsce oraz zorganizowanie „Imprez Mlecznych”, podczas których zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie będą mogli wziąć dział w konkursach wiedzy o mleku i produktach mlecznych, a także spróbować mlecznych przysmaków.

 W Jarocinie i okolicach na billboardach pojawiły się informacje o kampanii „Stawiam na mleko!”, a w sklepach plakaty zapraszające do udziału w mlecznych imprezach. Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Najmłodsi mogli poukładać wielkie uliczne puzzle, pościgać się  w zabawie ze specjalną taśmą i skosztować próbek mlecznych produktów. Dla uczestników mlecznych imprez przygotowano liczne zabawy z nagrodami, w tym konkurs dla całej rodziny o nazwie „Podaj dalej” polegający na sprawdzeniu wiedzy na temat produktów mlecznych i mleka.
 
Rodzice i opiekunowie mogli również skorzystać z porad ekspertów, lekarzy i dietetyków w kwestii diety i zdrowego odżywiania.

Piknik rodzinny na Rynku w poprzedziła wizyta Mlecznego Konwoju w Szkole Podstawowej Nr 3 w Jarocinie. Dla dzieci przygotowano ciekawe konkursy  z nagrodami oraz gry i zabawy. które uczą jak ważne jest dla nas białko, wapń i inne składniki produktów mlecznych oraz co należy zrobić, aby mieć mocne zęby i kości. Mini ring bokserski, piłkarzyki, czy rzut piłeczką do celu to tylko kilka z wielu atrakcji jakie przygotowali animatorzy. Oprócz zabaw była również degustacja napojów mlecznych.
 

Trasa Konwoju Mlecznego przewidziana na drugi rok kampanii objęła swoim zasięgiem tereny zachodnio-centralnej Polski i poprowadzi przez następujące województwa: mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie i opolskie.

Informacje na temat imprez i trasy Mlecznego Konwoju można znaleźć na platformie internetowej www.stawiamnamleko.pl. W serwisie zamieszczono także informacje o diecie bogatej w produkty mleczne, przepisy na mleczne specjały oraz mleczne zagadki dla dzieci.

Kampania finansowana jest ze środków Funduszu Promocji Mleczarstwa, przy wsparciu Unii Europejskiej oraz Rzeczpospolitej Polskiej. Realizowanie kampanii powierzono firmie CAM Media S.A., która została wyłoniona w przetargu jako organizacja wdrażająca. Działaniami z zakresu PR zajęła się agencja Propublic.
 

Projekt „Stawiam na mleko!” ma na celu przeprowadzenie kompleksowych działań informacyjnych, edukacyjnych oraz promocyjnych, skierowanych do dzieci w wieku 7- 13 lat, ich rodziców oraz opiekunów.

W ramach 3 letniej kampanii za pośrednictwem „Mlecznego Konwoju” odwiedzonych zostanie w sumie 108 miast w całej Polsce, co oznacza objęcie działaniami blisko 450 szkół oraz 330 tys. dzieci i podobnej liczby osób dorosłych. Projekt zakłada wykorzystanie wszystkich możliwych kanałów komunikacyjnych, w tym m.in.: reklamę telewizyjną i prasową, cykliczne eventy, konkursy, promocję w punktach sprzedaży, działania outdoorowe oraz PR.


"Mleczna droga""Mleczna droga"
"Mleczna droga""Mleczna droga"Kontakt prasowy:
Anna Tchorzewska
Propublic Sp. z o.o.
mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.