Polub www.jarocin.net na


WATCH DOCS. PRAWA CZŁOWIEKA W FILMIE

20 kwietnia rozpocznie się w Wielkopolsce festiwal „WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie”. 24 kwietnia będzie w jarocińskim kinie "ECHO" będzie można również obejrzeć filmy dokumentalne, których wspólnym mianownikiem są prawa człowieka.Po ich obejrzeniu ktoś mógłby powiedzieć: „To filmy nie tyle o prawach człowieka, a o świecie, w którym żyjemy”. Świecie, w którym naruszenia niektórych praw stały się tak powszechne, że aż ich nie dostrzegamy. Ale stąd już niedaleka droga do obojętności. My z tą obojętnością chcemy walczyć. Dlatego pokazujemy te filmy. To historie z różnych państw, opowiadające o różnych ludziach. Jedni walczą – o swoją ziemię, zatruwaną przez potężną korporację, o to, żeby mogli opisywać rzeczywistość taką, jaka ona jest – inni łamią prawo i wykorzystują swoją władzę, by to ukryć i usprawiedliwić.

WATCH DOCS – to z jednej strony hasło „oglądaj filmy dokumentalne” („watch docs”), z drugiej – nawiązanie do słowa „watchdog” („pies stróżujący”), którym określa się organizacje patrzące władzy na ręce, pilnujące, by nie dokonywała nadużyć. Takimi watchdogami są wszystkie organizacje broniące praw człowieka.

Organizatorami tegorocznej edycji festiwalu są: Instytut Filozofii UAM, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, Fundacja Ad Arte, Kobiety w Czerni i Amnesty International.

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

24 kwietnia, sobota
BLOK: CHCĘ ZOBACZYĆ
Godz. 16, kino Echo, ul. Gołębia 1

„Mój tata jest męczennikiem” (Holandia, 50 min.)
Hezbollah: fabryka męczenników?

„Człowiek, który pokonał Pentagon” (USA, 94 min.)
Daniel Ellsberg – człowiek, który pokonał Pentagon

„Dzień sądu: Bitwa o Międzynarodowy Trybunał Karny” (USA, 95 min.)
czy Międzynarodowy Trybunał Karny jest w stanie spełnić pokładane w nim nadzieje?

 
źródło: www.WatchDocs.pl

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.