Polub www.jarocin.net na


Bezdomni, Janosik i Kasia Adamik

Kasia Adamik - reżyserka filmów „Boisko bezdomnych” i „Janosik. Prawdziwa historia”, seriali „Ekipa” i „PitBull”, będzie kolejnym gościem w kinie „Echo” w Jarocinie w piątek 13 listopada.Przy okazji 80. urodzin kina „Echo” stowarzyszeniu JAROCINA XXI udało się zaprosić do naszego miasta przedstawicieli dwóch pokoleń polskich reżyserów. Jeden z nich - Krzysztof Zanussi już raz gościł w Jarocinie. Było to w roku 2000.

Do naszego miasta powróci 19 grudnia. Pokolenie najmłodszych reżyserów reprezentuje Kasia Adamik, która jeszcze w Jarocinie nie była. Natomiast Jarocin odwiedzała jej filmowa rodzina: mama - Agnieszka Holland, nieżyjący już wuja - Piotr Łazarkiewicz i jego żona - Magdalena Łazarkiewicz (siostra Agnieszki Holland).

Dwa ostatnie filmy Kasi Adamik będzie można zobaczyć jeszcze przed spotkaniem. Ubiegłoroczny, bardzo ciepło przyjęty i wielokrotnie nagradzany -  „Boisko bezdomnych” zostanie pokazany w czwartek 12 listopada o godz. 19.00. Jedna z głośniejszych premier tego roku - „Janosik. Prawdziwa historia” (wyreżyserowana wspólnie z Agnieszką Holland) będzie pokazana w piątek 13 listopada o godz. 18:00. Po projekcji „Janosika” rozpocznie się spotkanie z Kasią Adamik. Karnety na dwa filmy i spotkanie z reżyserką kosztują 10 zł. Bilet na pojedynczy seans 7 zł.
 Kasia Adamik jest córką dwóch uznanych reżyserów, Laco Adamika i Agnieszki Holland. Zanim sama zaczęła kręcić filmy, zajmowała się robieniem storyboardow (scenopisów) do takich obrazów jak „Plac Waszyngtona”, „Oczy anioła” czy „Strzał w serce”. Współpracowała ze swą matką przy realizacji „Tajemniczego ogrodu” oraz dramatu obyczajowego „Julia wraca do domu”. Jest absolwentką Wydziału Komiksów Instytutu Plastycznego Świętego Łukasza w Brukseli. Jej reżyserskim debiutem była osobliwa komedia „Szczekając na świat” („Bark”) z 2001, pokazywana m.in. na festiwalu w Sundance. Później współtworzyła z Agnieszką Holland i Magdalena Łazarkiewicz popularny serial „Ekipa”.

Czwartek  12 XI godz. 19:00 – „Boisko bezdomnych”
reż. Kasia Adamik, obyczajowy, Polska, 2008, 126 min, od 12 lat
Historia założenia przez bezdomnych drużyny piłkarskiej. To również opowieść o Jacku Mrozie, czterdziestoletnim byłym zawodniku piłkarskiej reprezentacji Polski, obecnie życiowym rozbitku, zamieszkującym warszawski Dworzec Centralny.
 
Piątek 13 XI godz. 18:00  -  „Janosik. Prawdziwa historia” i spotkanie z Kasią Adamik
reż. Agnieszka Holland, Kasia Adamik, przygodowy, Czechy, Polska, Słowacja, Węgry, 2009, 137 min
Młody Janosik, wypalony wojną, zawiedziony w miłości, trafia do zbójeckiej drużyny. Wkrótce zostaje jej przywódcą i zaczyna się cieszyć sławą dzielnego zbójnika, który przestrzega honorowego kodeksu – nikt z napadniętych nie może zginąć. Wraz ze sławą, rośnie jego uwielbienie u kobiet. Sukcesy Janosika budzą jednak zazdrość jednego z członków bandy, chciwego i butnego Huncagi… Zmysłowa, okrutna i pełna pasji, prawdziwa historia Juraja Janosika. Oparta na faktach opowieść o młodym zbójniku, którego krótkie i intensywne życie stało się legendą.

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.