Polub www.jarocin.net na


ZGO Jarocin zaprasza na EKO FESTYN dnia 4.X.2014

4 października br. na rynku w Jarocinie odbędzie się EKO FESTYN. Organizatorem wydarzenia jest ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie, który realizuje projekt „Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin”. Główną atrakcją spotkania będzie koncert Grzegorza Hyżego, finalisty programu „X Factor”. Wstęp na festyn i koncert jest bezpłatny.


Spotkanie na jarocińskim rynku rozpocznie się o godz. 17.00. Na uczestników czeka wiele atrakcji m. in. występy artystyczne, a dla najmłodszych dmuchana zjeżdżalnia. Koncert gwiazdy EKO Festynu, Grzegorza Hyżego rozpocznie się około godz. 18.00.

EKO FESTYN jest zorganizowany w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej projektu „Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin”, który jest współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu wynosi przeszło 152,3 mln złotych, z czego unijne dofinansowanie jest na poziomie ponad 85,3 mln złotych. Dodatkowo przedsięwzięcie zostanie dofinansowane przez gminy – członków Porozumienia Międzygminnego – kwotą w wysokości około 25,5 mln zł. Pozostałe środki na realizację inwestycji stanowić będzie pożyczka ze środków NFOŚiGW z Warszawy na sumę blisko 13,6 mln zł.Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie funkcjonuje na terenie Witaszyczek od 2003 roku. Na przylegającej do ZGO działce o powierzchni 20 ha powstaje jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania odpadów w Polsce. Projekt rozbudowy obejmuje następujące elementy technologiczne: linię sortowniczą, moduł stabilizacji tlenowej oraz beztlenowej odpadów, kwaterę składowania. Istotne ogniwo przedsięwzięcia to instalacja kogeneracyjna, dzięki której powstanie energia elektryczna oraz cieplna z odpadów. Nowo wybudowany zakład będzie przetwarzał około 60 tys. ton odpadów wytworzonych przez 235 tys. mieszkańców regionu. Pozwoli to na efektywne, zarówno pod względem środowiskowym jak i finansowym, przetwarzanie odpadów.

Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin jest możliwa dzięki decyzji kilkunastu gmin, które podpisały Porozumienie Międzygminne i podjęły decyzję o wspólnym realizowaniu projektu. Budowany zakład to jedna z największych inwestycji w regionie. Przy jego rozbudowie znajdzie pracę wiele firm lokalnych, a w pełni działający obiekt zwiększy zatrudnienie o ponad 60 osób.

Rozbudowa ZZO Jarocin zakończy się w październiku 2015 roku.


Kontakt:
Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie
Witaszyczki 1A, 63 - 200 Jarocin
Tel./fax: 062 747 24 56 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.zgo-jarocin.pl

Tematy: Jarocin

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.