Polub www.jarocin.net na


Zielone podwórka - Ruszya druga edycja konkursu

Fundacja All For Planet cały czas zmienia rzeczy na lepsze. Wraz z Partnerami - Allegro, Philips Lighting i dziennikiem Fakt - prowadzi akcję, dzięki której zaniedbane polskie podwórka mają szansę, by znów zaświecić swym zapomnianym blaskiem. 

Zeszłoroczna, pierwsza edycja konkursu „Zielone Podwórka” przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zaangażowanie mieszkańców lokalnych społeczności, przedstawicieli władz, wielu instytucji i organizacji oraz ogromne zainteresowanie ze strony mediów, wpłynęło na sukces tej akcji.
Było też dowodem na to, że nasza inicjatywa związana z ekologią w mieście, zrównoważonym rozwojem, propagowaniem proekologicznych postaw i aktywizowaniem lokalnych społeczności jest nie tylko bardzo potrzebna, ale wręcz wyczekiwana – mówi Krystyna Skommer, kierownik Fundacji All For Planet.

 


Dzięki pierwszej edycji konkursu udało się odnowić trzy polskie podwórka – w Środzie Wielkopolskiej, Bytomiu i Bydgoszczy. Przebieg tegorocznej akcji będzie podobny: głównym celem Fundacji jest propagowanie proekologicznych postaw wśród społeczności lokalnych, uświadomienie, że kwestie związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem mają wymiar globalny, ale działania w tym kierunku, należy podejmować lokalnie. Podstawowe założenia akcji to rewitalizacja zapomnianych i zaniedbanych podwórek oraz aktywizacja lokalnych społeczności. W tej edycji organizatorzy zwracają szczególną uwagę właśnie na zaangażowanie mieszkańców.
 
Do 20 maja poprzez stronę Fundacji All For Planet www.allforplanet.pl można przesyłać zgłoszenia podwórek do rewitalizacji. Na stronie znajdują się też wszystkie szczegóły dotyczące konkursu.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.