Polub www.jarocin.net na


Badania mammograficzne w Jarocinie - 24 października 2014

24 października br. mieszkanki Jarocina będą miały okazję poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym w ramach prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché już po raz siódmy organizują mobilny program profilaktyki raka piersi, dbając o zdrowie Polek.

Mieszkanki Jarocina będą mogły skorzystać z porady specjalistów oraz poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu w piątek 24 października, w specjalnym mammobusie, który zostanie ustawiony na parkingu supermarketu Intermarché przy ul. Powstańców Wielkopolski 16. Kobiety, które chciałyby skorzystać z badania, mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: (68) 452 77 96, (68) 452 77 17, 605 596 655 oraz 605 598 077.Bezpłatne badania skierowane są do Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. To właśnie u kobiet w wieku pomenopauzalnym obserwowana jest największa zachorowalność raka sutka. Panie w pozostałych grupach wiekowych będą mogły przebadać się za opłatą wynoszącą 80 zł.

- W Polsce ryzyko śmierci wśród kobiet, które zachorowały na raka piersi, jest wciąż znacznie wyższe niż w pozostałych krajach Europy, co jest spowodowane brakiem jednolitego systemu badań w zakresie raka piersi. Dlatego już po raz siódmy Grupa Muszkieterów postanowiła przeprowadzić profilaktyczną akcję badań mammograficznych skierowaną w szczególności do kobiet z małych i średnich miejscowości. W związku z tym pragniemy zaprosić mieszkanki Jarocina do skorzystania ze specjalistycznego badania mammograficznego, które przeprowadzane regularnie pozwala na uratowanie zdrowia, a nawet życia - podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

W województwie wielkopolskim tegoroczna edycja akcji „Muszkieterowie dla Polek” rozpoczęła się 22 stycznia i potrwa do końca listopada br. Kampania Intermarché i Bricomarché stanowi odpowiedź na wciąż rosnącą liczbę Polek chorujących na raka piersi oraz brak specjalistycznego sprzętu medycznego w wielu polskich szpitalach. Według danych Ministerstwa Zdrowia, rak piersi stanowi około 20% wszystkich nowotworów występujących u kobiet, co oznacza, że co 14 Polka choruje na raka piersi w ciągu swojego życia. Grupa Muszkieterów przy organizacji siódmej edycji akcji „Muszkieterowie dla Polek”, kolejny raz korzysta z fachowej pomocy Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

- W Polsce od wielu lat wzrasta zachorowalność na raka piersi, a w ostatnich latach przyrost ten przybrał na sile. Dlatego tak ważne jest rozpowszechnianie profilaktyki raka piersi. Zachęcam wszystkie Polki do dbania o swoje zdrowie i wykonywania mammografii, która jest zabiegiem bezpiecznym. Wykrycie choroby w jej początkowym stadium daje dużą szansę na całkowite wyleczenie - mówi Jadwiga Skiruk z Ośrodka „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

Od 2008 r. w ramach kampanii przebadało się ponad 32 tys. Polek. W 2013 r. blisko 1800 mieszkanek województwa wielkopolskiego skorzystało z badań mammograficznych zorganizowanych przez Intermarché i Bricomarché.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 250 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających sklepami spożywczymi Intermarché oraz marketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 210 supermarketów Intermarché i 100 Bricomarché. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci w Polsce zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2013 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły prawie 40 miliardów euro.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów w Polsce znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl oraz na kanale Youtube www.youtube.com/user/GrupaMuszkieterow.

Dodatkowych informacji udzielają:
Eliza Orepiuk-Szymura
Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska sp. z o.o. ul. Janikowska 33, 61-070 Poznań
tel. 61 665 12 09
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Sabina Wiza
Młodszy Specjalista ds. Komunikacji
ITM Polska Sp. z o.o. ul. Janikowska 33, 61-070 Poznań
tel. 61 665 66 67
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.