Polub www.jarocin.net na


Alergiku, uprzedź wiosnę!

Śniegi stopniały, wzrasta temperatura, idzie wiosna. Słońce grzeje dłużej. Wiosną cała przyroda budzi się do życia. Mamy więcej energii, jesteśmy radośni i uśmiechnięci. To, co sprawia, że widzimy więcej pozytywów może jednak przysporzyć sporo kłopotów alergikom.


Ta pora roku jest niezwykle problematyczna i uciążliwa, zwłaszcza dla osób uczulonych na pyłki drzew, traw i kwiatów. Co więcej, mieszkania są nadal ogrzewane i występuje spora różnica temperatur pomiędzy wilgotnym powietrzem na zewnątrz a suchym wewnątrz naszych domów. Alergicy uczuleni na roztocze kurzu domowego odczuwają jeszcze pozimowy dyskomfort z powodu alergicznego nieżytu nosa spowodowanego przebywaniem w domu w otoczeniu suchego powietrza nasyconego kuleczkami kałowymi roztoczy. Naturalne jest, że na świeżym powietrzu chciałoby się znaleźć ukojenie i odpoczynek.
 
Właśnie wiosną społeczność alergików narażona jest na dolegliwości alergicznego nieżytu nosa. Ta dokuczliwość nie pozwala w pełni radować się tą porą roku. Często dochodzą do tego również przeziębienia i zamiast cieszyć się wspólnymi spacerami po parku z bliskimi, alergicy siedzą w domu z paczką chusteczek higienicznych, z załzawionymi oczami, kaszląc i prychając co chwila
 
Niech w tym roku scenariusz będzie inny. Uprzedźmy wiosnę - odwiedźmy lekarza zanim pojawią się pierwsze objawy alergii. Nie warto czekać, bo objawy przyjdą na pewno. A co możemy zrobić? W czym pomoże lekarz?
 
Na te pytania odpowiada w wywiadzie dr Witold Caban - specjalista pulmonolog, alergolog, Reprezentant Środowiska Medycznego programu "Mój alergolog" prowadzonym przez videoportal JaAlergik.pl. Jednym z rozwiązań jest odczulanie. Odczulanie na kurz i roztocza można podjąć o każdej porze roku. Natomiast jeśli chodzi o pyłki, np. traw czy drzew, należy rozpocząć odpowiednio wcześniej - przed sezonem pylenia, tak aby „dojść” do dawki optymalnej przed początkiem okresu pylenia. Czyli teraz jest ostateczny czas, aby podjąć odczulanie.
 
Zobacz więcej: http://www.jaalergik.pl/porozmawiajmy-o-alergii-odczulanie_aktualnosci-tresc_100.html małych dzieci też można stosować odczulanie, ale w innej formie niż u dorosłych. Jednak rodzice małych alergików często zastanawiają się nad tym, czy odczulanie jest w tej sytuacji najlepszym wyjściem. Zadają też sobie pytanie, czy dziecko nie jest zbyt małe, by poddać się tej metodzie. W filmie alergolog dr Zygmunt Nowacki wyjaśnia, w jakim wieku można zacząć odczulanie małego alergika i jakie korzyści przyniesie zastosowanie metody.
 
U małych dzieci też można stosować odczulanie, ale w innej formie niż u dorosłych. Jednak rodzice małych alergików często zastanawiają się nad tym, czy odczulanie jest w tej sytuacji najlepszym wyjściem. Zadają też sobie pytanie, czy dziecko nie jest zbyt małe, by poddać się tej metodzie. W filmie alergolog dr Zygmunt Nowacki wyjaśnia, w jakim wieku można zacząć odczulanie małego alergika i jakie korzyści przyniesie zastosowanie metody.
  
www.JaAlergik.plRed. Ewa Kuchta
Artykuł publikowany jest w cyklu "Wszystko, co chcecie wiedzieć o alergii" przy współpracy z videoportalem www.JaAlergik.pl w ramach ogólnopolskiej akcji "Nie daj się alergii"
link: http://www.jaalergik.pl/akcja_strona_101.html

Tematy: internet

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.