Polub www.jarocin.net na


Planujesz zakup nowego auta?

Planujesz zakup nowego auta, a może już dokonałeś transakcji i jesteś szczęśliwym właścicielem wymarzonego samochodu? Uśmiech na Twoich ustach jest w pełni zrozumiały, jednak pamiętaj, że sam koszt pojazdu to nie koniec wydatków. Miej na uwadze, że oprócz tego przyjdzie Ci jeszcze zapłacić za ubezpieczenie OC, które bynajmniej do najtańszych nie należy.


Polisa dla auta z salonu
Zapłaciłeś za samochód, w rękach trzymasz już kluczyki, ale jeszcze nie możesz wyjeżdżać na ulice swoim nowym nabytkiem, zanim nie wykupisz obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej. Przed rejestracją auto powinno zostać ubezpieczone, ponieważ tak mówią przepisy, a kary za brak OC są naprawdę wysokie i mogą wynosić nawet ponad 4000 zł! Zdecydowanie nie warto ryzykować, szczególnie że polisa jest tańsza niż grzywny za jej niewykupienie. Co więcej, w przypadku fabrycznie nowego samochodu z salonu możesz liczyć na atrakcyjne upusty i rabaty ubezpieczeniowe od dealera, których warunki są atrakcyjniejsze niż oferty bezpośrednio od towarzystw ubezpieczeniowych czy agentów.

Mimo że obowiązkowe jest wyłącznie OC, dealerzy namawiają do wykupienia dodatkowych ubezpieczeń. To rozsądna decyzja, bo przecież nie chcesz ryzykować swoim nowym nabytkiem i narażać się na niebezpieczeństwo utraty jego wartości w następstwie szkód drogowych czy zdarzeń losowych, prawda? Dlatego oprócz samego OC koniecznie rozważ dobranie autocasco, a także NNW czy assistance. Taki pakiet daje Ci pewność, że w razie zniszczenia, utraty bądź kradzieży pojazdu otrzymasz odszkodowanie w adekwatnej wysokości, co przy samym OC jest niemożliwe.

Polisa dla używanego samochodu
Nowy – dla Ciebie – samochód nie musi pochodzić z salonu, równie dobrze możesz go nabyć z tzw. „drugiej ręki”. W odróżnieniu od auta z salonu w tym przypadku nie ma jednak potrzeby wykupywania OC od razu po zakupie, gdyż bez przeszkód możesz korzystać z polisy pozostawionej przez poprzedniego właściciela. Prawo dopuszcza taką możliwość, jednak nie zapominaj, że ubezpieczenie poprzedniego właściciela nie przedłuża się automatycznie, co znaczy, że w momencie upływu terminu jego ważności trzeba wykupić nowe OC.

Bez względu na to, czy interesuje Cię zakup samochodu z salonu, czy z drugiej ręki, ceny OC nie należą obecnie do najtańszych. Miesiące dynamicznych podwyżek zrobiły swoje, windując składki ubezpieczeniowe do nieznanych wcześniej wartości. Jeśli nie chcesz przepłacać i nie zamierzasz wydawać więcej, niż potrzeba, znalezienie najlepszej oferty ułatwi Ci internetowy i zawsze aktualny ranking OC.

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.