Polub www.jarocin.net na


Największe pule nagród w Lotto

Mimo że bycie milionerem nie jest czymś zupełnie nieosiągalnym, to mimo wszystko nie codziennie spotyka się posiadacza sześciozerowej kwoty na swoim koncie bankowym. Niezależnie od waluty, milion jednostek pieniężnych w gotówce to ogromna ilość pieniędzy i prawdę mówiąc, większość z nas nie potrafi sobie nawet wyobrazić takiej sumy.

Największe pule nagród w loteriach pieniężnych były czasem kilkaset razy wyższe. Oto lista pięciu największych wygranych w loteriach liczbowych (w porządku chronologicznym):

1. Powerball
Dnia 28 listopada 2012 roku pula nagród w amerykańskiej loterii wyniosła 587 500 000 dolarów. Pieniądze zostały podzielone między dwóch graczy, którym udało się trafić główną nagrodę. Każdy z nich otrzymał po 192 400 000 dolarów.

2. Mega Millions
Mega Millions to kolejna amerykańska loteria, w której kumulacje nagród są wręcz oszałamiające. 30 marca 2013 roku pula nagród wynosiła 656 000 000 dolarów. Trzech zwycięzców musiało podzielić się nagrodą główną. Nie mieli oni jednak powodów do narzekania, ponieważ kwota do podziału (po odjęciu podatków) wynosiła 474 000 000 dolarów, co oznacza, że każdy z nich otrzymał po 158 milionów dolarów.

3. Powerball
Kolejne miejsce w rankingu rekordowych nagród pieniężnych należy ponownie do loterii Powerball. Dnia 18 maja 2013 roku główna nagroda przypadła jednemu szczęśliwemu graczowi – otrzymał on 370 900 000 dolarów. Jest to największa do tej pory nagroda indywidualna. Pieniądze były wypłacane w rocznych ratach.

4. Mega Millions
Kilka miesięcy później, w grudniu 2013 roku, dwóch szczęśliwych zwycięzców otrzymało po połowie ogromnej sumy 648 000 000 dolarów. W tym przypadku podział nagrody również nie stanowił problemu, ponieważ po opłaceniu niezbędnych opłat i podatku, każdy z nich otrzymał 173 800 000 dolarów.

5. Powerball
Ostatnie miejsce na liście, a jednocześnie pierwsze miejsce w rankingu, biorąc pod uwagę wysokość wygranej, należy do Powerball. 13 stycznia 2016 roku pula nagród w tej loterii wynosiła aż 1 586 4000 000 dolarów. Jest to rekordowa suma w całej historii loterii pieniężnych. Nagroda trafiła do 3 graczy. Co prawda po potrąceniu podatków i dokonaniu niezbędnych opłat kwota do podziału była nieco niższa, ale wynosiła prawie miliard dolarów, co wciąż jest wysoko postawioną poprzeczką.

Każdy z nas ma szansę!
Jak łatwo zauważyć, wszystkie rekordowe kumulacje nagród pieniężnych miały miejsce w Stanach Zjednoczonych i padały osobom które grały w lotto online. Ogromne pule nagród są częstym zjawiskiem w amerykańskich loteriach. Kwoty, które można wygrać, są wręcz niewyobrażalne. Nic więc dziwnego, że popularność loterii jest tam bardzo duża. Możliwość otrzymania setek milionów dolarów wydaje się być idealnym dodatkiem każdego „amerykańskiego snu”.

Zarówno loteria Powerball, jak i Mega Millions, są dostępne online, więc kupno losów jest obecnie dostępne dla każdego, komu przydałoby się dodatkowe kilkaset milionów. Kto wie, być może kilka kliknięć myszką dzieli Cię od stania się multimilionerem?

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.