Polub www.jarocin.net na


"Kuchenne rewolucje" w Żerkowie!

Szwajcaria Żerkowska to jeden z malowniczych regionów Wielkopolski. W samym Żerkowie mieszka blisko dwa tysiące mieszkańców. I właśnie tu, w stuletniej kamienicy Małgosia i Przemek od ośmiu lat prowadzą swoją restaurację o dość pospolitej, choć wiele mówiącej nazwie Pizzeria Familijna.

Trwają intensywne prace na terenie ZGO Jarocin

W ostatnich dniach prace na terenie ZGO Jarocin nabrały tempa. Rozbudowa ZZO Jarocin wchodzi w decydującą fazę – hale są już na ukończeniu, wylana została komora fermentacji, zwożone są kolejne urządzenia do wyposażenia instalacji.

Dni Ekonomii Społecznej w Jarocinie

Wiosną ubiegłego roku swoją działalność w subregionie kaliskim rozpoczął Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi. Od tego czasu powstało tu aż 10 spółdzielni socjalnych, które funkcjonują w rozmaitych branżach.

Tematy: Jarocin

18 maja odbyła się akcja poboru krwi w Jarocinie

Polski Czerwony Krzyż wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi przy Oddziale Rejonowym PCK w Jarocinie zorganizował w dniu 18 maja 2014 roku w Klasztorze O.O. Franciszkanów akcję poboru krwi na którą zgłosiły się 32 osoby.

Piwo na krajowej 11 w Wyszkach

Po godzinie 11 na krajowej drodze nr 11 w miejscowości Wyszki z TIR'a przewożącego butelki z piwem wysypał się ładunek. Ładunkiem zainteresowali się lokalni mieszkańcy...

Tematy: Witaszyce

Śmiertelny wypadek w Sucharzewku

7-letnia dziewczynka zginęła w wypadku drogowym w Sucharzewku, po tym jak potrącił ją samochód, którego kierowca wyprzedzał autobus przewożący dzieci.

Tematy: Jarocin wypadek

Jaraczewo - Iveco Daily w ogniu

Dnia 16 marca w Jaraczewie spłonął samochód. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży, cała komora silnika i kabina kierowcy Iveco Daily znajdowały się w ogniu. Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podali prąd piany ciężkiej w natarciu.

Tematy: Jaraczewo pożar

Profesjonalni Ochotnicy z Witkowa

W dniu 14 lutego br. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straż Pożarnej w Witkowie. Udział w nim wzięło 50 członków oraz zaproszeni goście, m.in. Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski - Wiceprzewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP, 

Peugeot w ogrodzie

W dniu 13.08.2012 ok. godz. 21:45 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Jarocinie przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego marki Peugeot 309, którym podróżowały dwie osoby. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Witaszyczki.

Tematy: Jarocin wypadek

Nocny wypadek w Kotlinie na drodze krajowej nr 11

Późnym wieczorem w dniu 6 czerwca 2012r doszło do groźnego wypadku VW Golfa oraz Mercedesa Vito na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Kotlin. Do działań zadysponowane zostały 3 zastępy Straży Pożarnej, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.

Tematy: Kotlin wypadek

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.