V Grodziski Półmaraton Słowaka

12czerwca odbył się V Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim. Na starcie stanęła rekordowa liczba biegaczy. Bieg ukończyło 1698 zawodników. Maciej Mrówczyński reprezentujący klub TKKF TRUCHT JAROCIN zwyciężył w kategorii M-35 z wynikiem 1h17:52, co dało w klasyfikacji generalnej 14 miejsce.

Na 86 miejscu z czasem 1h27:20 uplasował sie Sebastian Kubasik z Kotlina (zawodnik Truchtacz Dobrzyca), tuż za nim na 88 miejscu z czasem 1h27:22 przybiegł mieszkaniec Jarocina Łukasz Gościniak. Na 1037 miejscu z wynikiem 1h58:29 uplasował sie Jarosław Niewiada (zawodnik Truchtacz Dobrzyca). Bieg wygrał Kenijczyk Kiprotich Sawe Elisha z czasem 1h06:18, wśród kobiet wygrała Białorusinka Elena Makolova z wynikiem 1h17:27. Półmaraton w Grodzisku można zaliczyć do jednych najlepszych imprez biegowy w Polsce. Sprawnie działające biuro zawodów, strefy czasowe na starcie, sprawnie obsługiwane punkty odżywcze na trasie, tłumy kibiców.