Pięć złotych medali Amandy

Amanda Pawlicka została najlepszą zawodniczką II Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostw Miasta Kędzierzyn-Koźle. Pływaczka Piranii Jarocin wywalczyła pięć złotych i jeden brązowy medal. II Ogólnopolskie Otwarte Mistrzostwa Kędzierzyn-Koźle w pływaniu odbyły się 15-16 maja. Wzięło w nich udział ponad 350 zawodników i zawodniczek z 28 klubów z 7 województw.

Jarocińską Piranię reprezentowała tylko Amanda Pawlicka, która zanotowała bardzo dobry występ. Na wszystkich dystansach. Na których startowała wywalczyła medal i aż pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. złote medale zdobyła na 50, 100, 200 m stylem motylkowym oraz 100,200 m stylem zmiennym. Brąz wywalczyła na 50 m stylem klasycznym. Na większości dystansów poprawiła swoje najlepsze wyniki, a na 200 m stylem motylkowym, płynąc po raz pierwszy w życiu uzyskała drugi czas w Polsce. Do klasyfikacji generalnej liczyły się dwa najlepsze starty punktowane wg tabeli FINA. Amanda zebrała równe 1000 punktów i została najlepszą zawodniczką zawodów. Starty w Kędzierzynie-Koźlu były kolejnym, mocnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim.