Polub www.jarocin.net na


Same dobre wieści z turnieju "Ferie z Jajem"

sobotę 11 lutego w Pobiedziskach został rozegrany turniej Rugby Tag i Touch "Ferie z Jajem". Młodzi Spartanie spisali się znakomicie przywożąc do Jarocina aż cztery puchary! W kategorii mini-żak absolutni debiutanci zajęli drugi miejsce, a w mocno obsadzonej kategorii żak trzecieW. W najstarszym przedziale wiekowym Sparta wystawiła dwa zespoły które zajęły pierwsze i trzecie miejsce, a najlepszym zawodnikiem zawodów został Marcin Żurek.
Turniej zorganizowany w pierwszy dzień ferii zimowych przysporzył zawodnikom wiele emocji i radości. Dzięki zorganizowaniu akcji promocyjnej naszej ukochanej dyscypliny w szkole podstawowej nr 4 zyskaliśmy nową drużynę w kategorii mini-żak. Po jednej godzinie lekcyjnej i jednym treningu na turniej pojechało siedmiu zawodników. Drużyna składająca się z pięciu chłopców i dwóch dziewczynek nikogo nie dziwiła bowiem w najmłodszych kategoriach dziewczyny radzą sobie często lepiej od chłopców. Debiutanci bez porażki zakończyli turniej na drugim miejscu remisując z UKS'em Piątką Wildą oraz wygrywając z Posnanią Poznań. Mini-żakom gratulujemy pierwszego sukcesu, dziękujemy za zaangażowanie oraz życzymy dużo wytrwałości w trenowaniu.
W kategorii żak wystartowało aż siedem zespołów a nasi reprezentanci zajęli trzecie miejsce. W grupie Spartanie przegrali z doświadczonymi w odmianie Tag Rugby Łódzkimi Budowlanymi zaledwie 6:5, zremisowali z Pomarzanką Pomarzanowice 3:3 oraz wygrali z 3:1 z UKS'em Wilda. Ze względu na czas organizatorzy podjęli decyzje o nierozgrywaniu półfinałów dlatego dzięki zajęciu w grupie drugiego miejsca od razu zagraliśmy mecz o trzecie miejsce. Przeciwnikiem była ekipa Posnani Poznań z którą Jarociniacy uporali się wygrywając 7:5
W młodziku były zaledwie cztery drużyny z czego dwie nasze. Jedna z ekip okazała się bezkonkurencyjna i wygrała wszystkie mecze. Drugiej zabrakło nieco szczęścia i zremisowała swoje mecze z Poznaniakami oraz z gospodarzami po czym przegrali mecz ze swoimi kolegami z drużyny zajmując trzecie miejsce w zawodach. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej Marcin Żurek. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Przez dłuższy czas, imprezie towrzyszyli przedstawiciele władz samorządowych Pobiedzisk, Dorota Nowacka, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy, oraz Maciej Sytek, Prezes Stowarzyszenia Pobiedziska w Europie. Na ich prośbę, w przrwie rozgrywek wszyscy opiekunowie i organizatorzy rozegrali... mecz pokazowy!
  

Źródło: www.sparta.jarocin.net

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

Wydarzenia sportowe

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.