Polub www.jarocin.net na


Spotkanie z Magdaleną Szwarcbart w kinie "ECHO"

Jarocinianka u boku Jana Jakuba Kolskiego, Krzysztofa Zanussiego i Agnieszki Holland. W sobotę 12 grudnia o godz. 16.00 w kinie „Echo” opowie o swojej drodze z Jarocina do filmu pani Magdalena Szwarcbart.

W grudniu 1929 roku otwarto na ulicy Gołębiej kino. Wyświetlono w nim tysiące filmów, które oglądały tysiące widzów. Chyba każdy jarocinian był w nim choćby raz. Ale tylko kilku z widzów przeistoczyło się w twórców filmowych.  W ramach jubileuszu 80-lecia kina „Echo” stowarzyszenie Jarocin XXI zaprosiło  „jarocińskich” filmowców. Przed kilkoma miesiącami gościł Arek Namysłowski, w październiku spotkał się z nami Jan Kaczmarski, a już 12 grudnia czeka nas spotkanie z kobietą, który jako reżyser obsady i II reżyser   pracował przy takich tytułach jak: „Wesele’’ „Jasminum”, „Ekipa”, „Senność”, „Boisko bezdomnych”  i wiele, wiele innych.  Naszym gościem będzie Magdalena Szwarcabrt, który wychował się w Jarocinie, tu chodził do szkoły podstawowej i średniej, tu mieszka jego mama. Pani Magdalena uchyli rąbka tajemnicy swojej pracy. Opowie między innymi, o tym jak decyduje się losy aktorów starających się o role filmowe, jak toczy się praca na planie i jak trafiła na studia do łódzkiej „Filmówki”.Jak na spotkanie z filmowcem przystało, najpierw obejrzymy film, którego współtwórcą jest nasz gość. Będzie to „Dom Zły” świeżo po premierze, przywieziony przez panią Magdalenę prosto z wytwórki filmowej.
 
Dom Zły, reż. Wojciech Smarzowski, Polska 2009, dramat, 102 min, od 15 lat
Akcja rozgrywa się w surowej bieszczadzkiej scenerii, w zimowy, ponury dzień stanu wojennego. Milicyjna ekipa operacyjno-dochodzeniowa pod dowództwem porucznika Mroza prowadzi wizję lokalną w gospodarstwie Dziabasów. Podejrzany Środoń opowiada historię, która wydarzyła się jesienią 1978 roku, podczas burzliwej, pijackiej nocy. Mroczna, początkowo komiczna, stopniowo coraz bardziej przerażająca historia Środonia oraz Bożeny i Zdzisława Dziabasów, przeplata się ze szwindlami i przekrętami milicjantów, którzy uczestniczą w dochodzeniu.
 

Na pokaz „Domu złego”  i fascynującą opowieść o pracy przy produkcji filmów  stowarzyszenie JAROCIN XXI zaprasza w sobotę 12 grudnia o godzinie 16:00 do kina ECHO. Wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek, które można odebrać w „Cafe Kadr”, kasie kina i w „Czytelni Pod Ratuszem”.
 

źródło: Kino "ECHO"
 

Podpis pod zdjęciem:
Fot. Andrzej Tarasewicz

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.