Polub www.jarocin.net na


ZGO Jarocin zaprasza na EKO FESTYN

26 czerwca na rynku w Jarocinie odbędzie się EKO FESTYN. Organizator spotkania, ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie, zaprasza wszystkich mieszkańców regionu – szczególnie dzieci z rodzicami. Główną atrakcją spotkania będzie koncert Majki Jeżowskiej z zespołem tanecznym.

 EKO FESTYN organizowany jest w ramach projektu „Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin”.

 

Spotkanie na jarocińskim rynku rozpocznie się o godz. 12.00. Na najmłodszych uczestników czeka wiele atrakcji m. in. zabawy z EKOLUDKAMI, konkursy edukacyjne, gry i zabawy oraz wiele ekologicznych niespodzianek. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
EKO FESTYN jest zorganizowany w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej projektu „Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin”, który jest współfinasowany przez Unię Europejską, ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu wynosi przeszło 152,3 mln złotych, z czego unijne dofinansowanie jest na poziomie ponad 85,3 mln złotych. Dodatkowo przedsięwzięcie zostanie dokapitalizowane przez gminy – członków Porozumienia Międzygminnego – kwotą w wysokości około 25,5 mln zł. Pozostałe środki na realizację inwestycji stanowić będzie pożyczka ze środków NFOŚiGW z Warszawy na sumę blisko 13,6 mln zł.


Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie funkcjonuje na terenie Witaszyczek od 2003 roku. Na przylegającej do ZGO działce, o powierzchni 20 ha, powstanie jeden z najnowocześniejszych zakład przetwarzania odpadów w Polsce. Projekt rozbudowy obejmuje następujące elementy technologiczne: linia sortownicza, moduł stabilizacji tlenowej oraz beztlenowej odpadów, kwatera składowania. Istotne ogniwo przedsięwzięcia to instalacja kogeneracyjna, dzięki której powstanie energia elektryczna oraz cieplna z odpadów. Nowo wybudowany zakład będzie przetwarzał około 60 tys. ton odpadów wytworzonych przez 235 tys. mieszkańców regionu. Pozwoli to na efektywne, zarówno pod względem środowiskowym jak i finansowym, przetwarzanie odpadów.
Rozbudowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin niewątpliwie umożliwiła decyzja kilkunastu gmin, członków Porozumienia Międzygminnego, które podjęły decyzję o wspólnym realizowaniu oraz finasowaniu projektu. Budowany zakład to jedna z największych inwestycji w regionie. Przy jego rozbudowie znajdzie pracę wiele firm lokalnych, a w pełni działający obiekt zwiększy zatrudnienie
o ponad 50 osób.


Planowane zakończenie inwestycji to październik 2015 roku, następnie zakład otrzyma od Marszałka Województwa Wielkopolskiego status regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK) i stanie się strategicznym obiektem gospodarowania odpadami w regionie.

 

Kontakt:
Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie
Witaszyczki 1A, 63 - 200 Jarocin
Tel./fax: 062 747 24 56

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">strona: www.zgo-jarocin.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.