Polub www.jarocin.net na


Ukończenie budowy Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej w 2014 roku priorytetem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji!

Minister Administracji i Cyfryzacji Rafał Trzaskowski przedstawił priorytety MAC na rok 2014. Składają się na nie zmiany poprawiające jakość usług administracji dla obywateli, a także programy i projekty wspierające cyfryzację kraju – od budowy infrastruktury i usług po wspieranie umiejętności cyfrowych obywateli.

Jednym z priorytetów dla MAC jest wybudowanie w 2014 sieci szerokopasmowych jest między innymi w województwie wielkopolskim. Wybudowanie sieci szybkiego Internetu pozwoli nam nie tylko wyrównać szanse mieszkańców wsi i małych miejscowości w dostępie do zasobów sieci, ale też pozwoli na budowę gospodarki opartej na wiedzy, wzmocni konkurencyjność polskich firm i pracowników na europejskim rynku. "Natomiast w 2015 r. chcemy skończyć kolejne projekty, tak aby infrastrukturą szerokopasmowego Internetu były objęte wszystkie województwa" – podkreślił min. Trzaskowski. W ten sposób w zasięgu szerokopasmowego Internetu (30 Mb/s) znajdzie się 25 mln obywateli.

Podczas swojego wystąpienia minister mówił też o konieczności budowy sieci dostępowych, czyli tzw. ostatniej mili, rozwijaniu e-usług i wspieraniu umiejętności cyfrowych obywateli. 

Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa będzie mieć blisko 4500 kilometrów długości. Prace budowlane w terenie trwają od grudnia ubiegłego roku. W najbliższych dwóch miesiącach ekipy i koparki Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej widoczne będą w prawie całym województwie, m.in. w powiecie jarocińskim.

źródło: Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa

Tematy: Jarocin

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.