Polub www.jarocin.net na


Zagłosuj na uczniów z powiatu jarocińskiego!

Tanecznym krokiem przeszli drogę zamiany pomidora w keczup. Odzyskali także naturalną energię na biesiadzie wielkopolskiej i mieli oko na kreatywny Jarocin. Uczniowie z powiatu jarocińskiego, biorący udział w projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska" nie próżnowali. Teraz czas na odpoczynek i nagrody dla najlepszych. Chcesz, aby nasi wygrali? Zagłosuj!

Innowacyjny projekt edukacyjny „eSzkoła – Moja Wielkopolska" wprowadza do 105 szkół z całego województwa naukę metodą projektów z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi – komputerów, tabletów i tablic interaktywnych.


Podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kotlinie, Gimnazjum nr 5 w Jarocinie i II Liceum Ogólnokształcącego pracowali nad projektami matematyczno-przyrodniczymi. Ich tematyka była dowolna – wszystko zależało od pomysłowości ich twórców. Uczniowie z Kotlina postawili na lokalny smakołyk – keczup. O pomidorach dowiedzieli się wszystkiego, nawet tego, że do ich uprawy nie jest potrzebna ziemia. Inna grupa przygotowała folder turystyczny z najciekawszymi miejscami do zwiedzenia w ich gminie, a trzeci zespół zgłębiał temat mleka i dowiedział się m.in. dlaczego pozostawione zbyt długo na ogniu kipi. W Jarocinie było równie interesująco. Gimnazjaliści udowodnili wszystkim, że ich miasto jest kreatywne i ma wiele do zaoferowania mieszkańcom i turystom. Uczniowie pracowali również nad projektem o oku i zbudowali nawet jego makietę. Natomiast licealiści poznali historię kultowego festiwalu w Jarocinie oraz bawili się na biesiadzie wielkopolskiej, gdzie królowała gwara i kuchnia regionu. Trzecia grupa ładowała za to akumulatory podczas pracy nad projektem o zielonej energii. Teraz wszystkie projekty możemy podziwiać w Internecie, a co najważniejsze – zagłosować na nie!


W czasie wakacji możemy oddać swój głos zarówno na projekty z Jarocina i Kotlina, jak i ze 102 pozostałych szkół. Wystarczy wejść na stronę www.eszkola-wielkopolska.pl, kliknąć w mapkę Wielkopolski po prawej stronie ekranu, wybrać powiat, szkołę i projekt, który najbardziej nam się spodobał i zagłosować. To naprawdę proste, a dzięki naszym głosom uczniowie pracujący nad projektami mają szansę na wartościowe nagrody – m.in. laptopy i aparaty cyfrowe. Ogłoszenie wyników i nagrodzenie najlepszych prac odbędzie się podczas październikowej gali. My oczywiście trzymamy kciuki za projekty z powiatu jarocińskiego i... głosujemy!

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.