Polub www.jarocin.net na


Dzbanek filtrujący wodę – czy jest nam potrzebny?

Według zaleceń lekarzy człowiek powinien pić co najmniej 2 litry płynów pod różnymi postaciami. Jednakże to woda jest najważniejsza z nich. Jej czystość oraz zdatność do picia ma ogromne znaczenia dla naszego zdrowia. Pomimo tego, że mamy do niej powszechny dostęp w kranie, warto zdecydować się na dzbanek z filtrem. Dlaczego?

1. Dlaczego warto pić filtrowaną wodę?
2. Na co zwrócić uwagę, kupując dzbanek filtrujący?

1651 1l


Dlaczego warto pić filtrowaną wodę?
Wiele mówi się o tym, że kranówka ma podobne właściwości, co woda butelkowa. I faktycznie. W obecnych czasach kupowanie zgrzewek wody wydaje się nie tylko nieopłacalne, ale także nieodpowiedzialne dla środowiska.

Jednakże nie w każdym regionie w Polsce możemy cieszyć się zdatną kranówką. Nie mamy też pewności, czy dana woda jest wolna od substancji chemicznych i przeszła przed odpowiednią filtrację. Dlatego używanie dodatkowych filtrów i specjalnych dzbanków jest najbardziej dla naszego bezpieczeństwa.

Ponadto możemy dzięki nim zaoszczędzić. Koszt jednego dzbanku nie jest wysoki, podobnie jak jego filtry. Jednorazowy wydatek na urządzenie może być niższy aniżeli koszy wody butelkowanej w ciągu całego miesiąca. Decydując się dzbanek, przyczyniamy się również do ochrony środowiska – im mniej plastikowych butelek w naszym otoczeniu, tym lepiej!

Na co zwrócić uwagę, kupując dzbanek filtrujący?
To jaki dzbanek filtrujący będzie dla nas najlepszy, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim zaś od liczby domowników, którzy będą z niego korzystać. Jeśli mamy sporą rodzinę, najbardziej wydajny będzie dla nas model o pojemności 4 litrów.

Pamiętajmy jednak, że producenci bardzo często podają taką wartość z uwzględnieniem miejsca tylko na wodę przefiltrowaną. Dlatego 4 litrowy dzbanek ma zbiornik na wodę zdatną do picia o pojemności około 2 litrów.

Niebagatelne znaczenie ma również sama wydajność filtrów. Z reguły musimy je wymieniać co 4 tygodnie. Zdarzają się jednak dzbanki, gdzie taka konieczność występuje nawet co 12 tygodni. Każdy model ma dedykowany typ filtra. Dlatego też jego wybór powinien uwzględniać koszt później eksploatacji.

Dla zwiększenia wygody oraz bezpieczeństwa warto, aby taki dzbanek miał także wskaźnik zużycia filtra. Pomimo tego, że zwykła kranówka oraz woda przefiltrowana różnią się smakiem, dobrze wiedzieć, kiedy przyszedł czas na wymianę filtra. Ma to duże znaczenie, jeżeli mieszkamy w miejscu, gdzie woda z rurociągów pozostawia wiele do życzenia. A taki dzbanek jest po prostu ochroną naszego zdrowia.

Dzbanki filtrujące wodę są coraz częściej spotykane w polskich domach. Wynika to zarówno ze względów ekologicznych, jak i ekonomicznych. Woda zdatna do picia to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego nie warto na niej oszczędzać i sięgać po nią z niepewnych źródeł.

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.