Polub www.jarocin.net na


Dodatkowe funkcje lodówek, o których nie miałeś pojęcia

Czy warto inwestować w lodówkę z dodatkowymi funkcjami? A może wybrać tradycyjny model bez nadprogramowych opcji? Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, jakie udogodnienia oferują producenci sprzętu AGD.

Komora świeżości Fresh
Chłodziarka wyposażona w funkcję Fresh posiada specjalne pojemniki, w których można przechowywać warzywa, owoce, mięso i ryby. Temperatura i wilgotność wewnątrz komór są nieco inne niż w pozostałych częściach lodówki (ok. 0 stopni Celsjusza), dzięki czemu produkty przez długi czas utrzymują świeżość i właściwą teksturę. Producenci przekonują, że owoce i warzywa przechowywane w taki sposób wytrzymają nawet trzy razy dłużej niż produkty pozostawione na zwykłych półkach.

Wbudowany alarm
Ta funkcja wydaje się szczególnie przydatna dla rodzin z małymi dziećmi. Alarm otwartych drzwi włącza się za każdym razem, kiedy lodówka została nieprawidłowo zamknięta. Co istotne, drzwi nie muszą być otwarte na oścież – wystarczy lekkie niedomknięcie, aby sygnał dźwiękowy rozszedł się po całym domu.

Oświetlenie LED
Nowoczesna lodówka z oświetleniem LED-owym to idealny wybór do nowoczesnych wnętrz. Rozproszone światło nie tylko dodaje eleganckiego sznytu, ale także ułatwia odnalezienie potrzebnych produktów. Obecnie niemal każda lodówka A++ posiada energooszczędne oświetlenie LED-owe.

Kostkarki do lodu
Kostkarka i dystrybutor schłodzonej wody to funkcje, które są typowe dla modeli typu side by side. Niektóre modele posiadają także dodatkowy filtr wody. Oczywiście każda lodówka A++ może mieć tę przydatną funkcję. Wybierając model wyposażony w takie udogodnienie, musimy być świadomi, że zajmie on sporą część przestrzeni kuchennej.

Szuflada na kostki lodu
Jeżeli lodówka A++ z wbudowaną kostkarką jest zbyt dużym wydatkiem, pamiętaj, że zawsze możesz wybrać alternatywne – równie wygodne – rozwiązanie. Niektóre zamrażarki są wyposażone w dodatkową półkę przeznaczoną do przechowywania kostek lodu. Magazynując lód w wyznaczonym miejscu, nie musisz obawiać się, że przejmie zapach innych produktów spożywczych lub nieestetycznie się z nimi sklei. W takiej szufladzie można trzymać także warzywa i owoce.

Funkcja szybkiego chłodzenia
Skoro w temacie lodu jesteśmy, warto wspomnieć o funkcji szybkiego chłodzenia, która polega na gwałtownej redukcji temperatury chłodziarki lub zamrażalnika. To szczególnie przydatne w okresie letnim, kiedy zależy nam na szybkim schłodzeniu produktów spożywczych. Co ważne, po uzyskaniu optymalnej temperatury funkcja zostaje automatycznie wyłączona, dzięki czemu produkty nie są zmrożone na kość i nadają się do jedzenia zaraz po wyciągnięciu z lodówki.

System bezszronowy No Frost
Chłodziarka z systemem bezszronowym nie jest wprawdzie wielką nowością, niemniej warto zwrócić uwagę, czy producent przewiduję tę opcję w standardzie. Możliwość użytkowania sprzętu bez konieczności regularnego pozbywania się lodu to duża wygoda. Każda lodówka A++ powinna posiadać system No Frost.

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.