Polub www.jarocin.net na


Tygodniowy małżeński wyjazd na wakacje? Ochrona już od 36 zł!

Każdy marzy czasem o wyjeździe z dala od polskiej rzeczywistości – aby poznać świat czy też po prostu rozluźnić się i zrelaksować w zupełnie innym otoczeniu i klimacie. Od wielu lat Polacy jako cel swojej podróży niezwykle chętnie wybierają kraje w basenie Morza Śródziemnego. Niewiele osób myśli jednak o tym, że nawet w takim pozornym raju zdarzyć się może wypadek, który zrujnuje domowe finanse na wiele lat.

Ale przecież mam ubezpieczenie!
Ubezpieczenie w Polsce nie wpływa w żaden sposób na posiadanie takiego samego ubezpieczenia za granicą. O ile karta EKUZ na terenie Unii Europejskiej jest potrzebna, o tyle warto zdać sobie sprawę, że w razie nieprzewidzianych problemów zdrowotnych większość kosztów i tak pokryjesz z własnej kieszeni. Oczywiście, jeśli jest to wyjazd zaplanowany i wykupiony w biurze podróży, to możesz liczyć na podstawowe ubezpieczenie podróżne oferowane przez firmę. Biura mają obowiązek zapewnić takie ubezpieczenie i zwykle gwarantują pakiet podstawowy, który rzadko kiedy daje ochronę na wyższe kwoty. A tymczasem kupisz ubezpieczenie turystyczne przez internet, nie wydając na nie wiele, a zyskując dodatkowe zabezpieczenie na wszelki wypadek.

1586 1l


Dlaczego warto się ubezpieczyć dodatkowo?
Zwykły wyjazd wypoczynkowy wydaje się nie być obciążony specjalnym zagrożeniem - ale to tylko pozory. Wystarczy, że podczas podróży ulegniesz wypadkowi komunikacyjnemu albo po prostu zjesz coś, co spowoduje u ciebie nagłą reakcję alergiczną. We wszystkich tych przypadkach potrzebujesz pomocy lekarskiej, a ona w obcych krajach jest płatna - i to często w euro. Jeśli podróżujesz do mniejszych miejscowości, możesz nie mieć możliwości skorzystania z wizyty u lekarza w ramach zakładu ubezpieczeń, mającego umowę dotyczącą korzystania z EKUZ. W takim przypadku każda wizyta prywatna jest płatna, zaś koszty leków oraz samego leczenia mogą przyprawiać o zawrót głowy.

Co obejmuje polisa?
Polisa ubezpieczeniowa dla podróżnych, którzy wybierają się do Grecji, jest dostępna już od 36 zł za dwie osoby na tydzień. W ten sposób wyjazd ten zabezpieczony jest na kwotę 10 tysięcy euro w zakresie kosztów leczenia – zarówno ambulatoryjnego, jak i w szpitalu. W cenę wchodzi również transport medyczny, co jest niezwykle istotne, bo jest on jednym z największych ponoszonych przez turystów w razie wypadków kosztów. Ubezpieczenie w takim pakiecie obejmuje również NNW na kwotę około 2000 euro, a także ubezpieczenie bagażu. Za kilka złotych więcej możesz mieć dwa razy większą kwotę ubezpieczenia w podobnym zakresie. Jeśli szukasz ubezpieczenia dla siebie, oferty porównuj w Rankomat.pl - znajdziesz tam także ubezpieczenie dla aktywnych, obejmujące konkretne sporty i aktywności.

Dodaj komentarz

Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
Portal Jaocin.Net nie odpowiada za treść wpisanych komentarzy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasi Partnerzy

Szybki kontakt

r e k l a m a

NewsLetter

Bądź na bieżąco z informacjami.