26 Uliczny Bieg Sylwestrowy - Trzebnica 2010

Tradycją już jest, że sportowcy witają Nowy Rok, a tym samym żegnają Stary Rok rywalizacją w swojej dyscyplinie sportowej i tak było w Trzebnicy, gdzie odbył się największy bieg sylwestrowy w Polsce. W 26 Ulicznym Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy zjawiła sie rekordowa liczba biegaczy, na starcie stanęło ponad 900 biegaczy z całej Polski i nie tylko.

Bieg był rozgrywany na dystansie 10 km i trasa wiodła ulicami miasta(3 pętle), zawierała jeden z najsłynniejszych podbiegów pod tzw. morenę-polodowcowe wzgórze w centrum miasta. W ramach opłaty startowej, która wynosiła 20 zł biegacz otrzymał pamiątkowy medal, dyplom, koszulkę, posiłek, napoje i super kabanosy od sponsora Tarczyński. Bieg był rozgrywany bardzo trudnych warunkach. Na trasie zalegało błoto pośniegowe i miejscami przeszkadzał wiejący wiatr, co nie służyło do bicia swoich rekordów życiowych na tej trasie. Jako pierwszy linie mety minął Arkadiusz Gardzielski z czasem 30:17, wśród kobiet z czasem 35:01 wygrała Katarzyna Kowalska.

Jak co roku nie mogło zabraknąć biegaczy z Jarocina, którzy reprezentowali barwy TKKF TRUCHT WSPÓLNY DOM JAROCIN. Do Trzebnicy wybrała sie pięcioosobowa ekipa. Najszybciej z nich linie mety minął z czasem 37:57 Maciej Mrówczyński, który zajął 45 miejsce. Na 66 pozycji zawody ukończył z czasem 39:18 Wiesław Garbarek. Wojciech Świdurski uplasował sie na 254 pozycji z czasem 46:15, a Andrzej Siejak został sklasyfikowany na 341 miejscu z czasem 48:45. Sylwia Grygiel, która biega od niedawna zawody ukończyła z czasem 1h02:38 na 821 miejscu. Po biegu odbyło sie losowanie nagród i powitanie Nowego Roku szampanem.

Tematy: sport biegi