Puchar Wielkopolski w Rugby

W niedzielę, 15 kwietnia w Jarocinie odbył się Puchar Wielkopolski w Rugby. Było to wspaniałe święto tej dyscypliny w wykonaniu ponad 150 młodych zapaleńców jajowatej piłki. Turniej odbył się w trzech kategoriach wiekowych i łącznie zagrało w nim 12 drużyn. Wszystkie mecze były zacięte i dawały wiele emocji zgromadzonym, mimo złej pogody kibicom.

W najmłodszej kategorii wiekowej miniżak wygrali rugbiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Poznaniu. W żakach oraz młodzikach bezkonkurencyjni okazali się Budowlani Łódź. Jarociniacy wystawili swoje drużyny w każdej kategorii wiekowej i radzili sobie w nich całkiem nieźle. Debiutanci miniżacy zajęli czwarte miejsce, żacy ulegli jedynie Budowlanym kończąc zawody na drugim miejscu, a młodzicy uplasowali się na pozycji trzeciej. Drużyny które zajęły miejsca na podium otrzymały efektowne medale, które wręczał Burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski. Wszyscy zawodnicy otrzymali świeże i smaczne drożdżówki z piekarni Pana Wosińskiego i bez poważnych kontuzji wrócili z uśmiechem do swoich miast. Organizacje Pucharu Wielkopolski w rugby dofinansował Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Już za dwa tygodnie młodych rugbistów czeka wyjazd do Łodzi na coroczny Memoriał im. Mirosława Wojtani.